SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były menedżer KGHM w zarządzie holdingu energetycznego Zygmunta Solorza

Na stanowisko wiceprezesa Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK), którego większościowym akcjonariuszem jest Zygmunt Solorz, został powołany Maciej Koński. Wcześniej przez wiele lat pracował w KGHM.

Zygmunt Solorz, fot. materiały prasoweZygmunt Solorz, fot. materiały prasowe

Z Zespołem Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin i grupą Cyfrowy Polsat Maciej Koński jest związany od 2020 roku. Odpowiadał za strategię transformacji energetycznej ZE PAK oraz program budowy pełnego łańcucha wartości zeroemisyjnego wodoru.

Wiosną ub.r. został powołany do zarządu uruchomionej wtedy spółki PGE PAK Energia Jądrowa, w której po połowie udziałów mają ZEP PAK i państwowy gigant PGE. PGE PAK Energia Jądrowa we współpracy z południowokoreańskim koncernem KHNP ma wybudować w Pątnowie elektrownię atomową w oparciu o koreańską technologię reaktorów APR 1400. List intencyjny w tej sprawie podpisano jesienią 2022 roku.

Od 2006 do 2019 roku Maciej Koński pracował w państwowym koncernie KGHM Polska Miedź. Odpowiadał tam m.in. za tworzenie strategii, rozwój bazy zasobowej i zarządzanie ryzykiem. Był w organach nadzorczych KGHM International. Ponadto w latach 2014-2016 był członkiem rady nadzorczej Tauron Polska Energia.

CZYTAJ TEŻ: Spółki Cyfrowego Polsatu pożyczają miliard na farmy wiatrowe

Od listopada 2020 roku prezesem ZE PAK jest Piotr Woźny, wcześniej m.in. wiceminister cyfryzacji, wiceministrem w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze. Natomiast funkcje wiceprezesów pełnią Zygmunt Artwik (od października 2016 roku), Maciej Nietopiel (od czerwca 2020 roku), Andrzej Janiszowski (od listopada 2020 roku) i Katarzyna Sobierajska (od marca 2021 roku).

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa ZE PAK przy spadku przychodów rok do roku z 1,14 mld do 819,9 mln zł osiągnęła 374,7 mln zł zysku netto, najwięcej od kilku lat. Do Zygmunta Solorza należy 65,96 proc. akcji firmy.

Dołącz do dyskusji: Były menedżer KGHM w zarządzie holdingu energetycznego Zygmunta Solorza

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl