SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung przedstawia zegarek Galaxy Watch3 i słuchawki Galaxy Buds Live

Samsung zapowiedział wprowadzenie na rynek nowych urządzeń: zegarka Galaxy Watch3 oraz słuchawek Galaxy Buds Live. Galaxy Watch3 to smartwatch nowej generacji, który wyróżnia się nowatorskimi funkcjami pomagającymi dbać o zdrowie i dobre samopoczucie. Z kolei słuchawki douszne Galaxy Buds Live według producenta nie tylko podnoszą poprzeczkę w zakresie designu, ale oferują również nowoczesną technologię audio. Oba urządzenia będą dostępne w Polsce w drugiej połowie sierpnia 2020 roku.

Według Samsunga Galaxy Watch3 i słuchawki Galaxy Buds Live to urządzenia, które wspierają codzienne aktywności, szczególnie w obecnym, wymagającym czasie. Oba urządzenia są zintegrowane z szerokim ekosystemem Galaxy, którego celem jest monitorowanie zdrowia, wspomaganie komunikacji i efektywne wykorzystanie dostępnych technologii.

Galaxy Watch3
 
Samsung przekonuje, że smartwatch Galaxy Watch3 to jednocześnie elegancki zegarek i wygodne urządzenie typu wearables, z którego funkcji można z powodzeniem korzystać przez cały dzień.

Producent zaznacza, że smartwatch cechuje dobrze znany już z poprzednich modeli obrotowy pierścień, który ma być połączeniem stylu z funkcjonalnością. Przekręcenie go umożliwia łatwe przechodzenie między widgetami, uruchamianie aplikacji czy przewijanie powiadomień.

Według Samsunga w porównaniu z pierwszą wersją Galaxy Watch model Galaxy Watch3 jest o 14 proc. smuklejszy, 8 proc. mniejszy i 15 proc. lżejszy, jednocześnie wyposażony został w większy wyświetlacz. Tarcza może zostać dostosowana tak, by odpowiadała stylowi użytkownika, a sklep Galaxy Store oferuje możliwość zakupu ponad 80 tys. różnych wzorów tarcz. Biblioteka 40 różnych kompilacji pozwala spersonalizować tarczę tak, by zapewniała użytkownikowi dostęp do najistotniejszych dla niego informacji.

Zgodnie z zapowiedzią Galaxy Watch3 pozwala na nowe doświadczenia w obszarze monitorowania stanu zdrowia i samopoczucia. Funkcja badania saturacji (SpO2) pozwoli na pomiar i śledzenie wartości wysycenia krwi tlenem, pozwalając na utrzymanie dobrej kondycji i samopoczucia. W przyszłości na urządzeniu Galaxy Watch3 zostanie uruchomiona nowa aplikacja o nazwie Samsung Health Monitor, która po wprowadzeniu na rynek będzie pozwalała użytkownikom monitorować ciśnienie krwi (BP) oraz dokonywać odczytu elektrokardiogramu (EKG) w krajach, w których te funkcje zostaną zatwierdzone. Ponadto, Galaxy Watch3 wyposażony jest także w nową funkcję wykrywającą upadki, która wysyła wiadomość SOS do wybranej osoby kontaktowej, by zapewnić użytkownikowi smartwatcha pomoc w razie zaistnienia takiej potrzeby.

Funkcja Running analysis na bieżąco w trakcie biegania dostarczy informacje o aktualnych parametrach. Po wykonanym treningu użytkownik otrzyma raport zawierający ocenę sześciu parametrów, co pomoże w poprawieniu kondycji, podniesieniu wydolności i zmniejszeniu ilość kontuzji.

Z kolei postępy w zakresie treningu wytrzymałościowego będzie można śledzić, korzystając z funkcji mierzenia pułapu tlenowego VO2 max readings, która umożliwia wgląd w informacje związane z poborem tlenu. Nawet przebywając w domu, użytkownik będzie miał dostęp do pełnego zakresu usług fitness za pośrednictwem aplikacji Samsung Health, która oferuje 120 różnych treningów w wersji wideo.

Wystarczy tylko wybrać jeden z nich na swoim smartfonie Galaxy, przesłać go na telewizor Samsung Smart TV, a Galaxy Watch3 zajmie się resztą, śledząc jednocześnie postępy treningowe.

Samsung twierdzi, że dodatkowym atutem Galaxy Watch3 jest kompatybilność z innymi urządzeniami Galaxy, w tym z telefonem Galaxy Note20, co pozwala wzmocnić dotychczasowe doznania użytkowników korzystających z tych urządzeń.

Korzystając jedynie ze smartwatcha znajdującego się na nadgarstku możliwe jest ustawienie automatycznych odpowiedzi na wiadomości, a także przeglądanie emotikon i zdjęć. Można także kontrolować urządzenia mobilne za pomocą obrotowego pierścienia, odtwarzając muzykę z telefonu, a także wykorzystać gesty zaciskania i rozluźniania dłoni w celu odebrania rozmowy telefonicznej, czy przekręcenia nadgarstka w celu wyłączenia alarmu. Dla osób, które długo pozostają z dala od telefonu, dostępne są także modele LTE, które umożliwiają odbieranie rozmów oraz wiadomości, streaming ulubionych zestawów piosenek, czy dostęp do najczęściej wykorzystywanych aplikacji.

Słuchawki Galaxy Buds Live
 
Według Samsunga słuchawki Galaxy Buds Live zmieniają dotychczasowe podejście do designu. Producent dokonał zmiany konfiguracji tradycyjnych słuchawek, układając elementy wewnętrzne poziomo zamiast pionowo. Dzięki temu słuchawki nie odstają od uszu, zapewniając bardziej naturalny wygląd. Zastosowanie tej ergonomicznej konstrukcji sprawia, że słuchawki dostosowują się do kształtu uszu, dzięki czemu można je wygodnie nosić przez cały dzień. Dzięki dwóm wielkościom wykończenia skrzydełek możliwe jest także jeszcze lepsze dobranie słuchawek do potrzeb użytkownika.

Czytaj także: Samsung ze spadkiem wpływów i dużym wzrostem zysku w II kwartale, 18 proc. mniej w pionie mobilnym

Dzięki połączeniu wiedzy w zakresie dźwięku firmy AKG oraz doświadczenia w obszarze innowacji technologicznych firmy Samsung, słuchawki Galaxy Buds Live mają dostarczać wyjątkowych wrażeń dźwiękowych.

Dzięki zastosowaniu 12-milimetrowego głośnika i kanału basowego dźwięk jest pełen głębi, a jego bogactwo pozwala cieszyć się muzyką odtwarzaną zgodnie z zamierzeniami artysty. Dzięki trzem mikrofonom i jednostce odczytu głosu słuchawki reagują na głos użytkownika zapewniając komfort i wyrazisty dźwięk podczas rozmowy. Słuchawki wyposażone są także funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC) dla typu otwartego, która pozwala wyciszyć rozpraszające dźwięki otoczenia, takie jak przejeżdżające samochody, czy głośno działające urządzenia, jak pralki, umożliwiając jednocześnie użytkownikowi dokładne wysłuchanie ważnych powiadomień i rozmów telefonicznych.


 
Dostępność
 
Według zapowiedzi Galaxy Watch3 i słuchawki Galaxy Buds Live będą dostępne w sprzedaży w Polsce od 21 sierpnia 2020 r. Przedsprzedaż rusza 5 sierpnia. Pierwsi klienci, którzy zdecydują się zakupić smartwatch Galaxy Watch3 będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty przedsprzedażowej i otrzymać bezprzewodowy powerbank Samsung EB-U3300. Liczba produktów i nagród dostępnych w promocji jest ograniczona.

Użytkownicy zainteresowani Galaxy Buds Live w ofercie przedsprzedażowej będą mogli otrzymać 4-miesięczny dostęp do usługi TIDAL w wersji HiFi. Liczba produktów i nagród jest ograniczona.

Galaxy Watch3 będzie dostępny w wersji 41 mm oraz 45 mm. Oba modele będzie można nabyć w wersji obsługującej LTE i Bluetooth. Galaxy Watch 41 mm będzie dostępny w kolorach miedzianym i srebrnym, natomiast wersję Galaxy Watch 45 mm zaprojektowano w kolorach srebrnym i czarnym. Słuchawki Galaxy Buds Live będą oferowane w kolorach miedzianym, białym i czarnym.

Czytaj także: Sprzedaż smartfonów zmalała najmocniej w historii. Huawei pierwszy raz przed Samsungiem

Dołącz do dyskusji: Samsung przedstawia zegarek Galaxy Watch3 i słuchawki Galaxy Buds Live

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl