SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Żelisław Żyżyński opuścił Zanzibar. Wraca do Canal+ Sport

Dziennikarz Żelisław Żyżyński po półtorarocznej przerwie dołącza z powrotem do redakcji sportowej Canal+ Polska. Poprzednio przez ponad rok pracował na Zanzibarze w sieci hoteli PiliPili, przeżywającej obecnie duże problemy.

Żelisław Żyżyński, fot. twitter.com/ZelekZyzynski Article

Żelisław Żyżyński w Canal+ Polska pracował już od 2008 do końca 2020 roku. Był tam reporterem, komentatorem i prowadził studia, przede wszystkim przy transmisjach z meczów piłkarskich i siatkarskich. Jest współautorem biografii byłego piłkarza Igora Sypniewskiego.

Wcześniej był przez 10 lat dziennikarzem „Przeglądu Sportowego”, pracował też w „Dzienniku” i „Tempie”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Teraz Żyżyński wraca do Canal+. - Gdy odchodziłem, Michał Kołodziejczyk (szef redakcji sportowej Canal+ Polska - przyp.) powiedział, że tu jest mój dom i drzwi są zawsze dla mnie otwarte. Dotrzymał słowa, niesamowicie się cieszę, że znów będę grał w barwach @CANALPLUS_SPORT - stwierdził na Twitterze.

Zaznaczył, że będzie pracował już w najbliższą sobotę, przy „Multilidze+”, czyli łączonej transmisji ze wszystkich meczów ostatniej kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Na początku ub.r. razem z rodziną przeniósł się na Zanzibar. Zaczął pracę w sieci hoteli PiliPili należących do Wojciecha Żabińskiego, odpowiadał tam za ofertę PiliPili Sport, obejmującą aktywności dla gości i miejscowych dzieci.

W styczniu br. poinformował, że żegna się z PiliPili, uzasadniając, że „jego misja” w tym miejscu dobiegła końca. - To była fantastyczne afrykańskie doświadczenie dla mnie i mojej rodziny. Projekt Dulla Boys – historie Dulli i jego chłopaków – to coś, czego nigdy nie zapomnę. To przyjaźnie, które pozostaną już na zawsze. Dziękuję za ten rok - podkreślił.

Niedługo wcześniej Gazeta.pl opisała, że dwie polskie spółki Wojciecha Żabińskiego, Pili Club oraz PiliPili Fly, oferujące loty na Zanzibar, mają wydany przez marszałka województwa pomorskiego zakaz działalności, a sam Żabiński został skazany na dwa lata i dwa miesiące więzienia przez polski sąd m.in. za oszustwo (chodzi o jego dawne działalności gospodarcze).

W drugiej połowie lutego PiliPili do 4 czerwca odwołało wszystkie przeloty i pobyty w hotelach. Natomiast w zeszłym tygodniu czarterowa linia lotnicza Enter Air podała, że ostatecznie zakończyła współpracę ze spółką PiliPili.

Rosną przychody Canal+

Na koniec czerwca br. Grupa Canal+ globalnie miała 22,1 mln abonentów, w tym 8,9 mln w samej Francji. W analogicznym okresie ub.r. abonentów było 20,4 mln. Przychody z działalności telewizyjnej we Francji wzrosły o 1,7 proc. Z kolei na zagranicznych rynkach, gdzie Canal+ jest dostępny o 4,4 proc. Przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. W ciągu całego roku przybyło ich 1,4 mln. Zyski Canal+ poprawiły się w porównaniu z I półroczem ub.r. EBITDA wzrosła z 300 do 330 mln euro.

Ostatnie wyniki Canal+ Polska pochodzą z 2020 roku. Przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Canal+ Polska zwiększyły się wówczas o 5,2 proc. do 2,41 mld zł, a przy wzroście kosztów o 3,4 proc. do 2,16 mld zł zysk netto poszedł w górę z 88,12 do 178,25 mln zł.

Przychody grupy Canal+ Polska ze sprzedaży usług klientom wyniosły w ub.r. 1,84 mld zł, wobec 1,8 mld zł rok wcześniej.

Natomiast wpływy ze sprzedaży licencji do treści i dystrybucji filmów poszły w górę rok do roku z 344,62 do 423,26 mln zł. Wynika to z faktu, że w listopadzie 2019 roku Canal+ Polska sfinalizował kupno 70 proc. udziałów dystrybutora filmowego Kino Świat, którego wyniki uwzględnia w swoim bilansie od listopada 2019 roku.

W połowie kwietnia br. wspólnicy na walnym zebraniu zdecydowali, że z zeszłorocznego zysku netto spółki, który w ujęciu jednostkowym wyniósł 173,34 mln zł, 39,65 mln zł trafi na kapitał rezerwowy, a 133,68 mln zł zostanie im wypłacone jako dywidenda. Dodatkowo w listopadzie ub.r. otrzymali 188,37 mln zł zaliczki dywidendowej z kapitału rezerwowego.

Łącznie Grupa Canal+ uzyska 164,25 mln zł dywidendy, TVN Media - 103,06 mln zł, a spółka zależna Liberty Global - 54,75 mln zł.

Mniejszościowy akcjonariusze dwukrotnie przymierzali się do sprzedaży posiadanych walorów na giełdzie. W listopadzie ub.r. ogłoszono prospekt i rozpoczęto spotkania z inwestorami. Po kilku dniach się wycofano, uzasadniając to "zmiennością na rynkach finansowych w ostatnim czasie, wpływającą negatywnie na możliwość przeprowadzenia oferty".

Ponownie prospekt Canal+ Polska złożono w KNF w marcu, a wycofano w maju bez podania przyczyny.

Dołącz do dyskusji: Żelisław Żyżyński opuścił Zanzibar. Wraca do Canal+ Sport

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tele-widz
@Tomek ale gdy tylko się dowiedział o przekrętach to odszedł.To tak jakbyś się zatrudnił w Biurze Podróży i po jakimś czasie by wyszło że autobusy z firmy w której pracujesz wysyłają autobusy z ukrytymi wadami technicznymi.
5 3
odpowiedź
User
kozanostra1992
Zawsze jak widzę godność tego Pana to mi się chcę tylko brechtać... rodzice trzeźwi na pewno nie byli, kiedy wybierali mu imię (jakby nie można było mu dać na imię Władek albo Klaudiusz)! :P
6 2
odpowiedź
User
nmh
Zawsze jak widzę godność tego Pana to mi się chcę tylko brechtać... rodzice trzeźwi na pewno nie byli, kiedy wybierali mu imię (jakby nie można było mu dać na imię Władek albo Klaudiusz)!


to sprawdź jak ten jegomość nazwał swego syna :)
5 0
odpowiedź