SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zelmer rozpocznie w tym roku sprzedaż dużego AGD na zagranicznych rynkach

Zelmer chce rozpocząć sprzedaż dużego AGD na zagranicznych rynkach w bieżącym roku, szczególnie w Rosji, wynika z informacji agencji ISB. W tym roku spółka chce wprowadzić łącznie do 100 nowych modeli produktów.

"Trwają prace nad stworzeniem efektywnego systemu sprzedaży za granicą, bazującego na dotychczasowej dystrybucji. Firma rozpoczęła sprzedaż dużego AGD w listopadzie 2009 w Polsce, teraz czas na wyjście poza granice naszego kraju, szczególnie Rosję. Większość budżetu reklamowego spółki w tym roku pójdzie właśnie na wsparcie wprowadzenia na rynek oferty Zelmera w nowym dla firmy segmencie" - mówi ISB źródło zbliżone do spółki.

Według wcześniejszych słów prezesa Zelmera Janusza Płocicy, spółka w tym roku wyda podobną kwotę na reklamę jak w 2009 kiedy było to ok. 13 mln zł i wprowadzi łącznie do 100 nowych modeli produktów. Spółka liczy, że nowa oferta będzie w tym roku stanowić kilka procent całkowitej sprzedaży. W ramach nowej oferty dużego AGD Zelmer oferuje piekarniki (4 modele), płyty indukcyjne (3 modele), płyty ceramiczne (4 modele), zmywarki (3 modele), okapy kuchenne (9 modeli).

Narastająco w I-IV kw. 2009 roku spółka miała 18,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 24,72 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 504,35 mln zł wobec 465,44 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zelmer rozpocznie w tym roku sprzedaż dużego AGD na zagranicznych rynkach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl