SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zespół Ago eSport z 3 mln zł wpływów i 1,5 mln zł straty

Polska organizacja e-sportowa Ago eSport (działająca pod nazwą x-kom AGO) odnotowała w 2019 roku 3,09 mln zł przychodów oraz 1,48 mln zł straty.

Article

Według sprawozdania złożonego w KRS, Ago eSport odnotowała w 2019 roku 3,09 mln zł przychodów z podstawowej działalności operacyjnej wobec 2,1 mln zł rok wcześniej. Jak wyjaśnia Jakub Szumielewicz, CEO Ago eSport, zdecydowana większość z tej sumy pochodzi od sponsorów (tytularnym sponsorem jest sieć sklepów z elektroniką x-kom).

Strata netto spółki pogłębiła się z 743,97 tys. zł w roku 2018 do 1,48 mln zł w 2019r.

Koszty podstawowej działalności operacyjnej Ago eSport wzrosły w skali roku do 4,55 mln zł z 2,86 mln zł. W 2019 roku na wynagrodzenia przeznaczono 390,86 tys. zł (rok wcześniej spółka nie wypłacała wynagrodzeń).

- W tym roku planujemy dalszy wzrost przychodów i ustabilizowanie kosztów na stałym poziomie jaki stał się optymalny dla pokrycia zróżnicowanych i niezbędnych obszarów funkcjonowania firmy w oparciu o najwyższe możliwe standardy - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Jakub Szumielewicz.

Szef Ago eSport dodaje, że pandemia Covid-19 miała znaczący wpływ na działalność drużyny. - Zdecydowanie nie był to najlepszy czas na zawieranie nowych partnerstw biznesowych i podejmowanie nowych inicjatyw - ocenia Szumielewicz.

Ago eSport to profesjonalna organizacja esportowa, działająca początkowo pod szyldem Ago Gaming.1 lipca 2029 roku strategicznym partnerem organizacji została sieć sklepów z elektroniką x-kom.

Drużyny Ago eSport rywalizują w rozgrywkach Counter Strike: Global Offensive, Fortnite oraz Starcraft 2.

Dołącz do dyskusji: Zespół Ago eSport z 3 mln zł wpływów i 1,5 mln zł straty

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Sit
Kolejna po infkuencerach banka, która pęka.
odpowiedź