SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zespół Radia Zet spotka się z zarządem w sprawie Marzeny Chełminiak

Dziś ma dojść do spotkania przedstawicieli zespołu redakcyjnego Radia Zet z zarządem Eurozetu - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Pracownicy chcą od kierownictwa informacji na temat rozstania stacji z Marzeną Chełminiak.

Marzena Chełminiak fot. Radio ZETMarzena Chełminiak fot. Radio ZET

Marzena Chełminiak zakończyła pracę w Radiu Zet z końcem listopada tego roku. Ze stacją była związana przez 28 lat, czyli od momentu jej założenia. Podano, że powodem rozstania były zmiany w ramówce - audycję "Życie jak marzenie" Chełminiak zdjęto z anteny. Eurozet poinformował, że z dziennikarką zakończono współpracę za porozumieniem stron.

Części pracowników Radia Zet takie wyjaśnienia nie przekonują - chcą rozmawiać na temat zakończenia współpracy z dziennikarką z kierownictwem stacji. Na początku ubiegłego tygodnia rozmawiali o tym z redaktorem naczelnym Radia Zet, Michałem Celedą. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że na tym spotkaniu pracownicy nie otrzymali szczegółowych informacji na temat rozstania stacji z dziennikarką.

Spotkanie na szczycie

Zaraz po odejściu Marzeny Chełminiak w tej sprawie powstał list pracowników, który miał trafić do Michała Celedy. Ostatecznie jednak, pisma nie przekazano, zamiast tego zarząd spotka się w czwartek z oddelegowanymi przedstawicielami redakcji Radia Zet - wynika z ustaleń Wirtualnemedia.pl.

- Nie mamy w zwyczaju komentowania naszych wewnętrznych spraw - komentuje Małgorzata Kozieł, rzeczniczka Eurozetu.
- Zarząd zawsze jest otwarty na rozmowy z pracownikami - dodaje.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, na spotkaniu zespół Radia Zet ma reprezentować m.in. Szymon Majewski.

Marzena Chełminiak poinformowała portal Wirtualnemedia.pl, że wstrzymuje się od komentowania swojego rozstania z Radiem Zet. Ze stacją była związana od 1990 roku. Marzena Chełminiak zaczynała w Radiu Zet jako DJ-ka. Przez lata kariery prowadziła wiele programów, w tym wywiady "Powiedz tylko marzenie” czy ”Nie do zobaczenia”. Do 2015 roku, przez pięć lat, była gospodynią „Dzień Dobry Bardzo”.

Kto kupi Eurozet?

Od tygodni w mediach nie ustają spekulacje, kto zostanie nowym właścicielem Eurozetu, do którego należy Radio Zet. Obecnie właścicielem jest Czech Media Invest, który za 73 mln euro kupił firmę od francuskiego koncernu Lagardère (razem z aktywami radiowymi spółki w Czechach, Rumunii i na Słowacji).

Informowaliśmy na łamach portalu Wirtualnemedia.pl na początku tego tygodnia, że Czech Media Invest dostało ofertę od Grupy Fratria (wydawca tygodnika "Sieci", telewizji wPolsce.pl i portalu wPolityce.pl). Według naszych nieoficjalnych ustaleń, Fratria na sfinansowanie tej transakcji ma ubiegać się o kredyt w banku Pekao SA.

Na stole Czechów są także oferty kupna od Agory, ZPR Media i PMPG Polskie Media (o tej ostatniej pisaliśmy kilka tygodni temu, że ówcześnie była najbliżej przejęcia Eurozetu).

Zmiany personalne w Radiu Zet

W październiku br., po 24 latach, z Radiem Zet rozstała się Agnieszka Siemiak-Harton, szefowa anteny Radia Zet.

Stanowisko redaktora naczelnego po ponad roku przestał pełniłć Sławomir Assendi. Zastąpił go Michał Celeda. Od października obowiązki dyrektora muzycznego Radia ZET przejęła Agnieszka Woźniak. Pełniący poprzednio tę funkcje przez ponad rok Zbigniew Zegler rozstał się ze stacją.

Pod koniec lipca br. zmienił się właściciel Eurozetu (do którego oprócz Radia ZET należą Antyradio, Meloradio i Chillizet). Czech Media Invest sfinalizowała kupno 100 proc. udziałów firmy od Grupy Lagardere za 73 mln euro. W związku z transakcją do rady nadzorczej Eurozetu weszli członkowie zarządu Czech Media Invest.

Według danych Radio Track Millward Brown, w trzecim kwartale tego roku udział Radia ZET w słuchalności wyniósł 12,3 proc. (spadek o 1,8 p. proc. rdr.).

Dołącz do dyskusji: Zespół Radia Zet spotka się z zarządem w sprawie Marzeny Chełminiak

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czarny Piotruś
Może jak zespół redakcyjny dowie się ile zarabiala Pani Marzena to im się trochę perspektywa zmieni. Nie rzecz w tym czy ona jest dobrym czy złym radiowcem to rzecz gustu tylko o ekonomiczną kalkulację ile ktoś daje firmie a ile kosztuje. Zwłaszcza w obecnej fatalnej kondycji tego radia. Przykro ze ktoś z takim dorobkiem wywalany jest na pysk ale w zet to norma tam nie wiedzą co to rozsatanie z klasą. Z drugiej strony Marzena była wiele lat pupilka więc powinna tam pracować do emerytury? Nie zazdroszczę jej ale nie ona pierwsza.
odpowiedź
User
proszę proszę
Tchórze listu nie przekazali...
odpowiedź
User
kol
Wywalanie takich postaci ze stacji tylko moim zdaniem pogrąża ich. Odchodzą przez podobne decyzje stali słuchacze. Słyszałem, że to przez "odmłodzenie stacji". Młodzi już dawno w Internecie słuchając muzyki online. Oni obawiam się nie wrócą to nie lata 90.
Co do decyzji, trochę nie trafiona. Zaczęło się od Pana Weissa... Ja przestałem słuchać po wywaleniu Pani Pawlikowskiej. To tak jakby wywalić redaktora Maciborka czy red. Jędrych-a z RMF-u. Tylko stacja z Kopca może sobie pozwolić na ten eksperyment, ma z czego lecieć. Tutaj 10% bliski.
odpowiedź