SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zespół Trójki czeka na decyzję nowego kierownictwa

Poniedziałkowe spotkanie szefów trzech redakcji Trójki z nową dyrekcją nie przyniosło spodziewanych przez zespół rezultatów  - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarze aktualności nadal nie wiedzą, jakie będą losy ich samych i ich audycji. Chodzi m.in. o blisko 30 osób tworzących audycję „Zapraszamy do Trójki”, dla której nowe szefostwo nie widzi miejsca w ramówce.

Studio Trójki, fot. materiały prasoweArticle

Po niespodziewanym odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora radiowej Trójki, w poniedziałek w redakcji trwała napięta, patowa sytuacja. Po południu nowe szefostwo anteny spotkało się z kierownikami działów publicystyki (Sylwia Hejj), sportu (Tomasz Gorazdowski) i muzycznego (Mariusz Owczarek), by omówić aktualną sytuację. Jak się dowiadujemy, kierownicy najpierw zostali zaskoczeni zaproszeniem z godziny na godzinę, później trybem zebrania: spodziewali się bowiem spotkania ogólnego z cała redakcją. Mimo to trójka redaktorów stawiła się wczesnym popołudniem w gabinecie nowego dyrektora, jednak z półtoragodzinnej rozmowy nie wynikało, jakie będą dalsze losy anteny. Zespół aktualności nadal nie wie też, co będzie się działo z ich programami.

Otwartą sprawą pozostaje kwestia porannego i popołudniowego bloku „Zapraszamy do Trójki”. Podlegała ona bezpośrednio pod p.o. szefa aktualności - Ernesta Zozunia - ale w końcu tygodnia został on odwołany i przeniesiony (jak sam mówi: karnie) do Informacyjnej Agencji Radiowej.

Kurtz-Królikiewcz z powrotem w Trójce?

W związku z tym w poniedziałek na spotkaniu z nowym kierownictwem nie było nikogo, kto reprezentowałby redakcję aktualności. Sprawa dalszych losów osób zatrudnionych w „Zapraszamy do Trójki” pozostała otwarta.

- Pracujemy tam niemal w 30 osób: prowadzący, reporterzy, wydawcy, dokumentaliści. Przygotowywaliśmy sześć godzin programu dziennie, od poniedziałku do piątku. Jeśli komuś się wydaje, że po zdjęciu takiego bloku pustkę na antenie wypełni się po prostu muzyką, to jest w błędzie. W obliczu zapowiedzi o zmianie charakteru Trójki i wycofaniu z niej publicystyki, nasze losy pozostają wielką niewiadomą. Nikt nie potrafi powiedzieć, co będzie dalej, więc większość załogi pozostaje na urlopach i zwolnieniach - mówi nam anonimowo jedna z osób pracujących w aktualnościach.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rozwiązaniem sytuacji w aktualnościach ma być powrót do redakcji Łukasza Kurtz-Królikiewicza. W zamian za zawieszonego Ernesta Zozunia miałby on znów kierować działem począwszy od września br. Kurtz-Królikiewicz nie pojawiał się w Trójce od maja br.

Weiss: Dziennikarze "Tylko Rocka" nie pracują w Trójce

Po południu sytuację w Trójce skomentował redaktor naczelny miesięcznika „Tylko Rock”, Wiesław Weiss. Wobec powtarzających się informacji (kolportowanych przez wicedyrektora stacji Mark Wiernika), że antenę wspomagać będą dziennikarze magazynu – Weiss napisał na Facebooku, że to nieprawda.

- Nikt z zespołu dziennikarskiego naszego pisma nie współpracuje obecnie z Programem Trzecim Polskiego Radia. Jako wieloletni słuchacz Trójki, jej dawny współpracownik i autor książki o najwspanialszych audycjach z jej historii z bólem obserwuję, co się dzieje się z tym radiem, odkąd do władzy doszedł PiS. I mogę zapewnić, że pismo, które redaguję od 29 lat, nie ma i nie będzie miało w tym żadnego udziału - stwierdził.

ZMIANY W TRÓJCE - BEZ TERAZ ROCKA W związku z pojawiającymi się informacjami, jakoby dziennikarze miesięcznika "Teraz...

Opublikowany przez Wiesława Weissa Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Zmiany nazwy nie będzie

Marek Wiernik w weekend pisał w mediach społecznościowych o możliwym (i potwierdzonym przez dziennikarkę) powrocie na antenę Agnieszki Szydłowskiej. Tę informację zdementował jednak Tomasz Michniewicz.

Trójka ma jesienią zmienić się w stację o nachyleniu muzyczno-kulturalnym, z mniejszym udziałem publicystyki i polityki. Stąd Strzyczkowski został zdjęty ze stanowiska (decyzją zarządu Polskiego Radia), a jego miejsce zajął Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal będzie też dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Powołano też dwóch nowych wicedyrektorów: są nimi Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się informacja o zmianie nazwy anteny na „Centrum Kulturalno-Muzyczne”, lecz tę informację w poniedziałek zdementował na Facebooku w krótkim komunikacie Narkiewicz-Jodko.

„Trójka pozostanie Trójką! Nie ma mowy o żadnych zmianach nazwy, a doniesienia na ten temat to spekulacje i nieprawda.” – potwierdza dyrektor Programu 3 Michał Narkiewicz-Jodko.

Opublikowany przez Trójka - Program 3 Polskiego Radia Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Także Polskie Radio w poniedziałek przesłało portalowi Wirtualnemedia.pl komunikat w którym zaprzeczyło tym informacją. Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia zapewnia, że nic takiego nie będzie mieć miejsca. - Pragniemy zdementować informacje o "zmianie nazwy rozgłośni i możliwym połączeniu w strukturach Polskiego Radia z Agencją Muzyczną". Program Trzeci pozostaje Programem Trzecim. Ze względu na to, że Program Trzeci ma powrócić do swoich korzeni, ale w nowoczesnym wydaniu uwzględniając dzisiejsze realia, czyli być stacją muzyczno-kulturalną z dobrej jakości rozrywką, będziemy w znacznie większym stopniu niż to miało miejsce dotychczas wykorzystywać zarówno możliwości, zasoby jak i potencjał Agencji Muzycznej na potrzeby Trójki - napisała portalowi Wirtualnemedia.pl.

Udział Programu Trzeciego Polskiego Radia pod względem słuchania w okresie od maja do lipca br. wyniósł 4,1 proc.

Polskie Radio z nowym prezesem

W ub.r. Polskim Radiem jako prezes zarządzał Andrzej Rogoyski, w marcu ub.r. z funkcji członka zarządu został odwołany Mariusz Staniszewski. Natomiast Rogoyskiego zdymisjonowano w drugiej połowie stycznia, jego stanowisko objęła Agnieszka Kamińska, wcześniej m.in. dyrektor Jedynki, a od końcówki grudnia ub.r. wiceprezes spółki.

W połowie kwietnia Agnieszka Kamińska w mailu do pracowników Polskiego Radia zapewniła, że mimo pandemii i recesji gospodarczej firma nie planuje zwolnień ani obniżki pensji.

Na koniec 2018 roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem. Dyrektor - redaktor naczelny zarabiał przeciętnie 16 148 zł miesięcznie, kierownik redakcji - 12 036 zł, rzecznik prasowy - 12 132 zł, redaktor wydawca - 10 545 zł, a spiker-lektor - 3 978 zł (wszystkie kwoty brutto). Członkowie zarządu mieli podpisane kontrakty menedżerskie, a odwołanemu w sierpniu ub.r. prezesowi Jackowi Sobali wypłacono odszkodowanie za konkurencyjność.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Liderem RMF FM

W 2019 roku średni dzienny zasięg radia wyniósł 72,2 proc., a tygodniowy - 91,2 proc. Z kolei średni dobowy czas słuchania wyniósł 269 minut. Najchętniej słuchaną stacją niezmiennie było RMF FM, a sieć Eska wyprzedziła Jedynkę.

Dołącz do dyskusji: Zespół Trójki czeka na decyzję nowego kierownictwa

98 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
No i ...
... zaorane.
odpowiedź
User
Jasnowidz
Wielu dziennikarzy i pracowników Zapraszamy do 3 zapłaci za szaleństwo Zozunią i Olszańskiego. Robili z bandyty LGBT, który bił i zniszczył furgonetkę bohatera i "kobietę". Mówili o nim z końcówkami "żeńskimi" - myśleli, że PiS pozwoli im na dodatek audio do Krytyki Politycznej. Strzyczkowski robił lewicowe i do tego trzy razy na godzinę było tęskne jęczenie za "Niedźwiedziem" i ckliwy telefony wybranych słuchaczy. SkońA tak nawiasem pisząc "3" od piątku jest muzycznie świetna. Naprawdę warto słuchać.
odpowiedź
User
Studio Yayo
I niech zgadnę - tę ambitna rozrywkę zapewnia towarzysze Wolski i Pietrzak przy wsparciu Ryska Makowskiego, a wszystko to będzie okraszone twórczością pana od „Annałów Migały” i „Bardzo innego popołudnia”. 😎
odpowiedź