SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zestaw samochodowy Nokia 616

Nowy zestaw samochodowy firmy z rozbudowanym zestawem funkcji zapewnia kompatybilność z większością telefonów komórkowych, w których jest wykorzystywana bezprzewodowa technologia Bluetooth

Nokia zaprezentowała nowy zestaw samochodowy znacznie rozszerzający możliwości korzystania z telefonów komórkowych w samochodzie.* Zestaw Nokia 616 jest zgodny ze specyfikacją Bluetooth 1.1 i udostępnia nie tylko profil Bluetooth SIM Access (dostępu do karty SIM)**, ale także profil Bluetooth Handsfree (głośnomówiący) 1.0. Nowy produkt automatycznie dostosowuje tryb działania do możliwości telefonu komórkowego. Planuje się, że zestaw samochodowy Nokia 616 będzie dostępny w pierwszym kwartale 2005 roku w Europie, Afryce i wybranych krajach regionu Azji i Pacyfiku.

"Dzięki temu, że z zestawu Nokia 616 można także korzystać w trybie głośnomówiącym, można go używać ze znacznie większą liczbą telefonów komórkowych", powiedział Uwe Pertz, dyrektor generalny działu produktów dla klientów indywidualnych w Nokia Automotive, wskazując na jedną z głównych zalet nowego zaawansowanego bezprzewodowego zestawu samochodowego. "Oba tryby pozwalają użytkownikowi przenosić kontakty ze spisu telefonów dzięki bezprzewodowej technologii Bluetooth oraz w sposób intuicyjny obsługiwać telefon za pomocą tarczy Navi ".

Podczas korzystania z trybu Bluetooth SIM Access zestaw Nokia 616 działa jako telefon samochodowy z dostępem do zewnętrznej karty SIM znajdującej się w telefonie komórkowym. W trybie Bluetooth SIM Access zestaw samochodowy może być obecnie używany w połączeniu z telefonami komórkowymi Nokia 6820, Nokia 6230 oraz Nokia 6810, a także smartfonem Nokia 9300 i telefonami innych producentów, które udostępniają profil Bluetooth SIM Access Profile. W trybie głośnomówiącym nowy zestaw samochodowy jest kompatybilny z większością telefonów mających funkcje Bluetooth ***.
 
Oprócz trybu głośnomówiącego zestaw Nokia 616 cechuje się kilkoma innymi udoskonaleniami, w tym powiększonym spisem telefonów, możliwością przesyłania długich wiadomości tekstowych, a także możliwością pisania SMS-ów za pomocą dostępnej opcjonalnie słuchawki HSU-4. Dodatkowa nowa funkcja uzupełnia pozostałe innowacyjne opcje nowego zestawu samochodowego: gdy użytkownik wsiądzie do samochodu, to może kontynuować rozpoczęte za pomocą telefonu rozmowy, o ile telefon komórkowy wykorzystuje profil Bluetooth Handsfree. Zestaw Nokia 616 tymczasowo przełącza się do trybu głośnomówiącego. Gdy rozmowa zostanie zakończona, system przełącza się z powrotem do trybu Bluetooth SIM Access.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zestaw samochodowy Nokia 616

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl