SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zewnętrzny modem LTE w Cyfrowym Polsacie i Plusie

Cyfrowy Polsat i sieć Plus wprowadziły do oferty zewnętrzny modem LTE, który można podłączyć do istniejącej instalacji telewizji satelitarnej lub naziemnej. Umieszczenie urządzenia na zewnątrz budynku pozwala na polepszenie odbioru sygnału internetu LTE.

Zestaw wyprodukowany specjalnie dla Cyfrowego Polsatu i Plusa poza modemem zewnętrznym  ODU-100 LTE składa się też ze współpracującego z nim wewnętrznego routera domowego LTE IDU-100 wyposażonego w Wi-Fi.

ODU-100 pozwala na odbiór internetu LTE w lepszej jakości i szybkości niż modem wewnętrzny i jest przystosowany do pracy w trudnych warunkach (w deszczu, śniegu lub na mrozie). Urządzenie można zamontować na zewnątrz budynku i podłączyć do istniejącej instalacji antenowej  (satelitarnej lub naziemnej). Za pośrednictwem jednego kabla do wnętrza domu lub mieszkania przesyłany jest zarówno sygnał telewizyjny, jak i internet LTE.

Z kolei wewnętrzny router LTE IDU-100 służy do udostępnienia internetu już wewnątrz lokalu. Posiada on Wi-Fi oraz cztery porty LAN. Można podłączyć do niego urządzenia zewnętrzne, takie jak dekoder telewizyjny czy komputer poprzez kabel Ethernet lub bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi korzystać z internetu na smartfonach, tabletach i laptopach. Zestaw obsługuje tylko najnowszą technologię LTE, nie wspiera 2G (GPRS/EDGE) i 3G (HSPA I HSPA+).

Instalację zestawu do odbioru internetu domowego LTE można wykonać samemu lub zamówić u profesjonalnego montera w każdym punkcie sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu.

Schemat opcjonalnego połączenia routera domowego IDU z modemem zewnętrznym ODU przy wykorzystaniu istniejącego okablowania dla telewizji naziemnej lub satelitarnej. Anteny do odbioru telewizji nie są potrzebne do odbioru internetu.

Internet domowy LTE jest dostępny z umową na 24 miesiące, także w opcji na próbę, z abonamentem od 49,90 zł miesięcznie. Dotychczasowi abonenci Cyfrowego Polsatu i Plusa za zakup oferty otrzymają dodatkowe benefity w postaci comiesięcznych rabatów kwotowych lub dodatkowych GB danych.

Dołącz do dyskusji: Zewnętrzny modem LTE w Cyfrowym Polsacie i Plusie

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
jeśli zniosą limity pobierania to już lecę do sklepu xD
odpowiedź
User
Włodzimierz
Limity pobierania będą ze względów technologicznych i póki co tak pozostanie. Aczkolwiek do normalnego użytkowania pakiety które oferuje Plus czy CP są w rozsądnej cenie. I każdy dla siebie coś wybierze. Wracając do nowego urządzenia, to jest to rzecz, która jeszcze bardziej podniesie komfort korzystania z LTE.
odpowiedź
User
Johnny
Zgadza się, choć wiadomo, że chciałoby się tego, co sugeruje Marek. No ale technologicznych ograniczeń póki co obejść się nie da. Choć nie powiem, CP akurat dobrze sobie radzi i niektóre serwisy są nieobjęte limitem (np. ipla czy youtube). Wydaje mi się, że warto to sprawdzić.
odpowiedź