SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zgłoś "seksistowską reklamę"!

Przez telefon, pocztę elektroniczną lub zwykłą można od piątku informować władze o reklamach, które informatorzy uważają za seksistowskie

Przez telefon, pocztę elektroniczną lub zwykłą we Francji można od piątku informować władze o reklamach, które informatorzy uważają za seksistowskie - podało Ministerstwo ds. Równości i Równouprawnienia Zawodowego.

Francuzi mogą telefonować, wysłać e-mail lub przesłać zwykły list z dopiskiem "reklama seksistowska", jeśli uznają, że wizerunek kobiety w danym spocie reklamowym narusza godność ludzką.

Minister delegowana ds. równości i równouprawnienia zawodowego Nicole Ameline podpisała pod koniec ubiegłego roku wspólną deklarację z Biurem Weryfikacji Reklam (BVP). Kontrolerzy zobowiązali się do szczególnej czujności wobec obrazów i tekstów reklamowych, które mogłyby być interpretowane jako przejaw dyskryminacji osób lub grup osób ze względu na ich płeć bądź orientację seksualną. Pierwsze wyniki tej akcji mają być opublikowane 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zgłoś "seksistowską reklamę"!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl