SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zgłoszenia do Young Creatives Cannes 2019

Do 1 lutego trwa przyjmowanie zgłoszeń do polskiej edycji konkursu Young Creatives Cannes, skierowanego do młodych pracowników branży komunikacji marketingowej. Nagrodą główną w każdej kategorii jest udział w międzynarodowych finałach konkursu Young Lions podczas Festiwalu Cannes Lions, który odbędzie się w czerwcu.

Article

W Young Creatives Cannes mogą startować osoby urodzone po 21 czerwca 1988 r. (przed 31 rokiem życia), w dwuosobowych zespołach. Teamy muszą przygotować pracę stanowiącą odpowiedź na brief przygotowany przez partnerów poszczególnych kategorii.

Zgłoszenia do Young Creatives Cannes w 7 kategoriach

Zgłoszenia przyjmowane są w siedmiu kategoriach – Print, Film, Digital, Design, PR, Media oraz Clients. Uczestnicy na wykonanie zadania mają 24 godziny, w przypadku kategorii Film i Clients to 48 godzin. Prace zespołów oceniać będzie jury.

W tym roku przewodniczącym jury YC Design jest Bartek Walczuk z 180heartbeats + Jung v Matt. Kategorią YC Digital zaopiekuje się Marta Frączek z agencji Saatchi&Saatchi. Obradom w kategorii YC PR przewodniczyć będzie Joanna Drabent, CEO Prowly.

Prace w kategorii YC Clients, oceniać będzie jury pod przewodnictwem Piotra Chrobota z Life on Mars. Przewodniczącymi łączonego jury YC Print/Film są Michał Kubik & Łukasz Stachniak z Bardzo. Prace młodych mediowców oceniać będzie jury pod przewodnictwem Pawła Gali z Wavemaker.

Zadania konkursowe

W kategorii Print uczestnicy mają za zadanie wykonanie layout'u reklamy drukowanej, Film - stworzenie spotu do internetu, Digital - opracowanie zintegrowanej kampanii w social media.

Startujący w kategorii Design muszą przygotować projekt identyfikacji wizualnej, logotypu produktu lub projektu opakowania. W kategorii PR należy stworzyć propozycję strategii działań PR-owych, w kategorii Media - strategii działań mediowych. Uczestnicy kategorii Clients mają za zadanie opracowanie briefu kreatywnego.

Zgłoszenia należy przesyłać do 1 lutego. Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Klub Twórców Reklamy i Cannes Lions.

Dołącz do dyskusji: Zgłoszenia do Young Creatives Cannes 2019

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl