SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na zjeździe klubów „Gazety Polskiej” będą Kaczyński, Witek i Morawiecki

Prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński to jeden z gości XVIII Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", który ma trwać od piątku do niedzieli w Spale. Jak powiedział PAP naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz jego gośćmi honorowymi mają być najważniejsze osoby w państwie, m.in. premier i marszałek Sejmu.

Jarosław Kaczyński podczas zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”, fot. TVP InfoArticle

XVIII Zjazd Klubów "Gazety Polskiej" ma się odbywać od piątku 30 czerwca do niedzieli 2 lipca w Spale (woj. łódzkie).

Według redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" Tomasza Sakiewicza w piątek zaplanowany jest udział jako gościa honorowego premiera Mateusza Morawieckiego, a w sobotę szefa MON Mariusza Błaszczaka oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Natomiast w niedzielę przed południem gościem honorowym ma być prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński.

W ramach trzydniowego zjazdu klubów "Gazety Polskiej" zaplanowany jest również cykl paneli - m.in. w piątek panel "Rewolucja godności", z udziałem - jak poinformował PAP Sakiewicz - minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

W sobotę zaplanowany jest natomiast m.in. panel o filmie "Reset", z udziałem jego twórców Michała Rachonia, prof. Sławomira Cenckiewicza oraz prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza.

Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński ma być ostatnim gościem zjazdu - po jego niedzielnym wystąpieniu i mszy św. XVIII zjazd klubów "Gazety Polskiej" ma się zakończyć.

Zjazd ma mieć również część artystyczną, w ramach której zaplanowany jest występ m.in. Jana Pietrzaka, a przed oficjalnym rozpoczęciem zaplanowany jest turniej tenisa stołowego o puchar prezesa Enea.

Według Tomasza Sakiewicza z zjeździe weźmie udział około tysiąc osób. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" przyznał, że liczny udział osób sprawujących najwyższe funkcje państwowe związany jest zapewne ze zbliżającymi się wyborami. Kluby "Gazety Polskiej", jak dodał, zaangażowane są w społeczną akcję kontroli wyborów.

Morawiecki dziękował Telewizji Republika

Najważniejsi politycy Zjednoczonej Prawicy od kilku lat uczestniczą w zjazdach klubów „Gazety Polskiej”, a także galach związanych z tym tygodnikiem i Telewizją Republika, a także mediami zarządzanymi przez braci Karnowskich („Sieci”, wPolityce.pl, Telewizja wPolsce) oraz o. Tadeuszem Rydzykiem (zwłaszcza świętowanych w grudniu urodzinach Radia Maryja).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Pod koniec maja Mateusz Morawiecki na gali z okazji 10-lecia Telewizji Republika podkreślił, że stacja powstała „z niezgody na marazm, na milczenie, na zmowę milczenia”. - Dlatego chciałem z całego serca bardzo serdecznie podziękować przede wszystkim całemu środowisku, które tworzyło, współtworzyło i stworzyło Telewizję Republika, bo był to kluczowy wyłom na drodze do wolności, odzyskania wolności słowa. Do tego wolnego słowa, o które biliśmy się jeszcze w latach wcześniejszych, w latach komunizmu i które potem w latach III RP było bardzo mocno przyduszone różnymi płachtami. Płachtami zapomnienia, zmowami milczenia i to jest coś bardzo charakterystycznego dla tamtych czasów - powiedział szef rządu.

Morawiecki w kwietniu br. przyznał z rezerwy budżetowej 5,7 mln zł dotacji Fundacji Niezależne Media, związanej z mediami zarządzanymi przez Tomasza Sakiewicza. Kilka lat temu fundacja otrzymała 7,2 mln zł grantu od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na platformę Puszcza.tv.

Dołącz do dyskusji: Na zjeździe klubów „Gazety Polskiej” będą Kaczyński, Witek i Morawiecki

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
510 ANT 75
Kitwasimy się w sosie własnym odc. 2137. Nasz ulubiony ciąg dalszy już niebawem...
odpowiedź
User
Nickt
Czyli PiS i rząd mają więcej swoich mediów od opozycji.
odpowiedź
User
gosc
A czy ci politycy będą tańczyć tak jak im zagrają. No już raz trzymali się za ręce i tańczyli, tak więc pytam.
odpowiedź