SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica i Polska 2050 ze wzrostem poparcia, traci Koalicja Obywatelska. Lewica przed Konfederacją

Na Zjednoczoną Prawicę w nowym sondażu wyborczym Research Partner głos chce oddać 31,3 proc. obywateli. W porównaniu z poprzednią falą badania spadły notowania Koalicji Obywatelskiej.

Fot. Adam Guz, Kancelaria PremieraArticle

W dniach 27-30 maja 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 31,3 proc. respondentów, co oznacza wzrost poparcia o 0,5 pkt. proc. w stosunku do pomiaru sprzed trzech tygodni.

Koalicja Obywatelska cieszy się uznaniem 25,5 proc. Polaków (-0,8 pkt. proc.), a na ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni swój głos oddałoby 12,1 proc. badanych (+0,5 pkt. proc.).

Największy wzrost zanotowała Lewica, która uzyskałaby 7,5 proc. głosów (+1,5 pkt. proc.). Konfederacja uzyskała poparcie na poziomie 7 proc. (+0,2 pkt. proc.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach, 45,4% ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a kolejne 15,6 proc. "raczej tak", co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 61 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 27-30 maja 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1046 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica i Polska 2050 ze wzrostem poparcia, traci Koalicja Obywatelska. Lewica przed Konfederacją

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bh
U mnie traci każda partia która popiera rozdawanie naszych pieniędzy Ukrainie. Polska jest na ll miejscu sponsorów Ukrainy, tacy jesteśmy bogaci. Paliwo 7,85 zł węgiel 2 tys tona, inflacja 20 %, nie ma kasy aby wszystkim emerytom dać tzw 14 ale 500 +dla ukraincow jest.
odpowiedź
User
PiS da
Podatki i Socjalizm!
Jedna partia, jeden wódz, jeden kurszczyźniany przekaz!
Przez "zgniły zachód" na dziki wschód!
odpowiedź
User
Pz
Taka drożyzna a ludzie chcą głosować na PiS . Ciężko zrozumieć.
odpowiedź