SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zjednoczona Prawica i Polska 2050 ze wzrostami poparcia. Koalicja Obywatelska traci

W najnowszym sondażu Research Partner dotyczącym preferencji politycznych Polaków Zjednoczona Prawica zyskała ponad 2 pkt. proc. poparcia. Spadek o 1,6 pkt. proc. zanotowała Koalicja Obywatelska.

Article

W dniach 25-28 marca 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Koalicja Obywatelska w dół

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 33,6% respondentów (wzrost o 2,2 pkt. proc. w stosunku do poprzedniej fali badania).

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło do 24,2% (-1,6 pkt. proc.), a Polska 2050 Szymona Hołowni odnotowała wzrost do 11,8% (+1,4 pkt. proc.).

Konfederacja z nieznacznym wzrostem

W parlamencie znalazłaby się Konfederacja z poparciem 8,0% (+0,4 pkt. proc.) oraz Lewica, która uzyskałaby 6,4% głosów (-1,8 pkt. proc.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 9,6% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 62%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 25-28 marca 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1056 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica i Polska 2050 ze wzrostami poparcia. Koalicja Obywatelska traci

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PL
PiS po prostu sie sprawdzil. Kto wie czy nawet jakby uparli sie przy dekomunizacji sądownictwa, czy nie wyszloby im to na plus.
1 0
odpowiedź
User
Tp
Czas wojny to najlepszy egzamin. Ponad 2,5 miliona uchodzcow i zadnych obozow, koczowisk. Wszystko zorganizowane lepiej niz w bogatej Francji.
1 0
odpowiedź
User
Wi pipul
Miny, pozy, nozenie zadartego nosa inteligentow z awansu typu Sikorski (syn elektryka), czy Balcerowicza (syn masaza bez studiow) ustepuja rzeczywostej polskiej intelogencji.
1 0
odpowiedź