SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica i Polska 2050 ze wzrostami poparcia. Koalicja Obywatelska traci

W najnowszym sondażu Research Partner dotyczącym preferencji politycznych Polaków Zjednoczona Prawica zyskała ponad 2 pkt. proc. poparcia. Spadek o 1,6 pkt. proc. zanotowała Koalicja Obywatelska.

Mateusz Morawiecki, fot. screen z youtube'aArticle

W dniach 25-28 marca 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Koalicja Obywatelska w dół

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 33,6% respondentów (wzrost o 2,2 pkt. proc. w stosunku do poprzedniej fali badania).

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło do 24,2% (-1,6 pkt. proc.), a Polska 2050 Szymona Hołowni odnotowała wzrost do 11,8% (+1,4 pkt. proc.).

Konfederacja z nieznacznym wzrostem

W parlamencie znalazłaby się Konfederacja z poparciem 8,0% (+0,4 pkt. proc.) oraz Lewica, która uzyskałaby 6,4% głosów (-1,8 pkt. proc.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 9,6% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 62%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 25-28 marca 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1056 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica i Polska 2050 ze wzrostami poparcia. Koalicja Obywatelska traci

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PL
PiS po prostu sie sprawdzil. Kto wie czy nawet jakby uparli sie przy dekomunizacji sądownictwa, czy nie wyszloby im to na plus.
odpowiedź
User
Tp
Czas wojny to najlepszy egzamin. Ponad 2,5 miliona uchodzcow i zadnych obozow, koczowisk. Wszystko zorganizowane lepiej niz w bogatej Francji.
odpowiedź
User
Wi pipul
Miny, pozy, nozenie zadartego nosa inteligentow z awansu typu Sikorski (syn elektryka), czy Balcerowicza (syn masaza bez studiow) ustepuja rzeczywostej polskiej intelogencji.
odpowiedź