SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica, KO i Polska 2050 ze spadkami poparcia. Duży wzrost niezdecydowanych

W najnowszym sondażu Research Partner wiodące partie polityczne zanotowały spadki poparcia. To efekt dużego wzrostu odsetka niezdecydowanych.

PAP / Jakub KamińskiArticle

W dniach 8-11 kwietnia 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 32,7% respondentów (-0,9 pkt. proc. w stosunku do poprzedniej fali badania).

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej spadło do 23,3% (-0,9 pkt. proc.), natomiast Polska 2050 Szymona Hołowni odnotowała spadek o 0,2 pkt. proc., do 11,6%. W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja z poparciem 6,3% (-1,7 pkt. proc.) oraz Lewica, która uzyskałaby 6,1% głosów (-0,3 pkt. proc.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem.

Spadki popularności wiodących partii politycznych wynikają głównie z dużego wzrostu niezdecydowanych. Aż 12,7% badanych nie mogło się zdecydować, na kogo oddać swój głos (9,6% w poprzedniej fali badania).

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 60%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 8-11 kwietnia 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1055 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica, KO i Polska 2050 ze spadkami poparcia. Duży wzrost niezdecydowanych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
Dla mnie zastanawiające jest, kto z IQ większym niż 15 może popierać którąkolwiek z tych partii złodziei i przygłupów
odpowiedź