SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica ze stabilnym poparciem, duży spadek Koalicji Obywatelskiej

W najnowszym sondażu Research Partner na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 31,1% ankietowanych. To wynik zbliżony do odnotowanego dwa tygodnie wcześniej. W tym samym czasie spory spadek zanotowała Koalicja Obywatelska.

PAP / Jakub KamińskiArticle

W dniach 11-14 lutego 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Zjednoczona Prawica powiększa przewagę nad Koalicją Obywatelską

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 31,1% ankietowanych. Jest to wynik praktycznie na poziomie sprzed dwóch tygodni, kiedy to rządząca partia miała wynik o 0,2 pkt. proc. lepszy. Duży spadek, o 3,6 pkt. proc., zanotowała Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowałoby 23,7% badanych.

Polska 2050 traci. W górę Lewica, Konfederacja i PSL

Na mniejsze niż zwykle poparcie mogłaby liczyć Polska 2050 Szymona Hołowni, która otrzymałaby 9,9% głosów Polaków (-1,7 pkt. proc.). W parlamencie znalazłaby się także Lewica z dorobkiem 8,8% głosów (+2,1 pkt. proc.), Konfederacja z poparciem 8,3% (+0,4 pkt. proc.) oraz PSL, który zanotował wzrost z 3,9% do 5,8% i przekroczył próg wyborczy. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 8,3% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos (-0,7 pkt. proc.).

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 61%.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 11-14 lutego 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1075 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica ze stabilnym poparciem, duży spadek Koalicji Obywatelskiej

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nic śmiesznego
Ciekawe co ci troglodyci muszą jeszcze zrobić, żeby Polacy zaczęli myśleć :(
odpowiedź
User
PPKJ
Powiatowa Polska wybiera PiS.
odpowiedź
User
Polak
Stabilne poparcie? Chyba kpicie. Tych złodziei mogą popierać tylko idioci.
odpowiedź