SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica ze spadkiem poparcia. KO i Polska 2050 ze wzrostami

Na Zjednoczoną Prawicę w nowym sondażu wyborczym Research Partner głos chce oddać 30,8 proc. obywateli. W porównaniu z poprzednią falą badania wzrosły notowania Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 Szymona Hołowni.

W dniach 6-9 maja 2022 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 30,8 proc., co oznacza spadek poparcia o 1,7 pkt. proc. w stosunku do pomiaru sprzed dwóch tygodni.

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło do 26,3 proc. (+0,8 pkt. proc.), a Polski 2050 Szymona Hołowni - do 11,6 proc. (+0,9 pkt. proc.).

W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja z poparciem 6,8 proc. (-1,1 pkt. proc.) oraz Lewica, która uzyskałaby 6 proc. głosów (-0,1 pkt. proc.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Do progu wyborczego zbliża się PSL, który mógłby liczyć na przychylność 4 proc. wyborców.

Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach, 47 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a kolejne 14,9% "raczej tak", co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie prawie 62 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 5-9 maja 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1038 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica ze spadkiem poparcia. KO i Polska 2050 ze wzrostami

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
óc
jeszcze za mało odczuli na skórze władze pisiorów więc jeszcze mają ochotę na nich głosować
odpowiedź