SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica i KO tracą w nowym sondażu partii politycznych

Zjednoczona Prawica cieszy się poparciem 31 proc. wyborców, a KO 26,4 proc. - wynika z nowego sondażu Research Partner na panelu Ariadna. Obie formacje notują spadki względem poprzedniej fali badania.

Donald Tusk, fot. PODonald Tusk, fot. PO

W dniach 11-14 listopada 2022 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków.

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 31,0 proc. respondentów. Drugą w kolejności Koalicję Obywatelską obdarzyłoby zaufaniem 26,4 proc. Polaków. Oba ugrupowania uzyskały wyniki niższe niż badaniu sprzed dwóch tygodni, odpowiednio o 1,6 i 2,6 punktu procentowego.

Mniejsze partie z wyższym poparciem

Swoją reprezentację w parlamencie miałyby jeszcze cztery partie polityczne, których wyniki poprawiły się nieznacznie: Polska 2050 z poparciem 10,5 proc. ankietowanych, Lewica z wynikiem 7,5 proc., Konfederacja z 7,1 proc. głosów oraz PSL – 5,8 proc.. Pozostałe partie nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Prawie 9 proc. badanych nie wie, na kogo chciałoby zagłosować. Na pytanie o wzięcie udziału w wyborach 47,0 proc. ankietowanych odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a kolejne 15,3 proc. „raczej tak”, co pozwala szacować frekwencję wyborczą na poziomie 62,3 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 11-14.11.2022, na ogólnopolskiej próbie 1079 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica i KO tracą w nowym sondażu partii politycznych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Für Doutchland
Jak można głosować na pachołków Niemieckich którzy chcieli na rozkazy Berlina wprowadzić totalitaryzm w postaci zabrania wolności ludziom wprowadzając im przymusowe szczepienia czy też powrót do historii z zakładaniem opasek na rękach ....nie wspomnę jak mówił że pieniądze z ZUS nie są pieniędzmi Polaków tak samo jak pieniądze z OFE nie są pieniędzmi Polaków lub o szczawiu i mirabelkach zresztą POczytajcie sobie w oświadczeniach majątkowych jakie majątki mają POsłowie patoopozycji ale dla rodzin w trudnej sytuacji to pieniędzy nie ma i nie będzie
odpowiedź