SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica traci w nowym sondażu, KO w górę. Coraz więcej niezdecydowanych

W najnowszym sondażu Research Partner na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 31,7 proc. ankietowanych. To spadek w stosunku do badania przeprowadzonego miesiąc wcześniej o 3,6 pkt. proc.

Mateusz Morawiecki, fot. Adam Guc /KPRMArticle

W dniach 14-17 stycznia 2022 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejne badanie preferencji politycznych Polaków. Pierwszy noworoczny sondaż przyniósł przede wszystkim spadek poparcia dla koalicji rządzącej, ale także wzrost odsetka niezdecydowanych wyborców.

Gdyby dziś miały odbyć się wybory, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 31,7 proc. ankietowanych, co oznacza spadek o 3,6 pkt. proc. w stosunku do badania przeprowadzonego miesiąc wcześniej.

KO, Konfederacja i Lewica w górę, traci Polska 2050

Drugą w kolejności Koalicję Obywatelską poparłoby 23,9 proc. badanych (wzrost o 1,5 pkt. proc.), a Polska 2050 Szymona Hołowni mogłaby liczyć na 11,1 proc. głosów Polaków (-0,7 pkt. proc.). W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja, z poparciem na poziomie 9 proc. (+0,8 pkt. proc.) oraz Lewica z dorobkiem 8 proc. (+0,4 pkt. proc.). Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. 12,2 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos (+1,5 pkt. proc.).

Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 58 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 14-17 stycznia 2022 r., na ogólnopolskiej próbie 1053 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica traci w nowym sondażu, KO w górę. Coraz więcej niezdecydowanych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Ariadna kojarzy mi się z panem, który przez lata występował w tv jako niezależny socjolog, a teraz jest jednym z głównych manipulantów medialnych obozy rządzącego.
odpowiedź
User
z klasą
To, że PO/KO ma 20% to jest absurd post-demokracji. Partia skompromitowana, bez programu, bez sensu, ale z mocnymi plecami w mediach.
odpowiedź