SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zjednoczona Prawica powiększa przewagę nad opozycją

W najnowszym sondażu Research Partner dotyczącym preferencji politycznych Polaków Zjednoczona Prawica zyskała ponad 3 pkt. proc. poparcia. Spadki zanotowały Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Konfederacja i Lewica.

Mateusz Morawiecki, fot. Adam Guc /KPRMArticle

Gdyby wybory miały odbyć się 5 grudnia br., to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 37,1 proc. ankietowanych, co oznacza znaczny wzrost w stosunku do poprzedniego badania (+3,3 pkt. proc.).

Spadki KO, Polski 2050, Konfederacji i Lewicy

Spadło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, którą poparłoby 20,6 proc. badanych (-3,2 pkt. proc.). Polskę 2050 Szymona Hołowni wybrałoby 10,6 proc. Polaków (-0,2 pkt. proc.). W parlamencie znalazłaby się także Konfederacja, na którą zagłosowałoby 8,4 proc. badanych (spadek o 1 pkt. proc.) oraz Lewica, którą wskazało 6,9 proc. respondentów (-0,7 pkt. proc.). Pozostałe partie nie miałyby swojej reprezentacji w parlamencie. 10,6 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 61 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 26-29 listopada 2021 r., na ogólnopolskiej próbie 1030 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Zjednoczona Prawica powiększa przewagę nad opozycją

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
polny wolak
Kaczystan czyli przez zgniły zachód na dziki wschód!
odpowiedź
User
prawo
symptomatyczne jest, że lewusy nazywają się prawicą
odpowiedź
User
Wiaterek
Słychać wycie?
odpowiedź