SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złota Mowa Reklamowa TVP: laureatami Kancelaria Prezydenta RP, PAiH, Ryki, Wawel, WP

Biuro Reklamy Telewizji Polskiej wyłoniło laureatów Złotej Mowy Reklamowej. Nagrody otrzymały w tym roku Kancelaria Prezydenta RP, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Spółdzielnia Mleczarska Ryki, Wawel oraz Grupa Wirtualna Polska.

fot. shuttlerstock Article

To już czwarta edycja konkursu Złota Mowa Reklamowa. Wyróżnienia przyznawane są instytucjom i firmom, które przyczyniają się do popularyzacji języka polskiego i poprawnego jego użycia w spotach reklamowych. Doceniana jest również społeczna odpowiedzialność, błyskotliwość oraz dbałość o tradycję i kulturę.

- Naszym konkursem chcemy między innymi pokazać i udowodnić, że można bez straty dla atrakcyjności przekazu tworzyć celne i skuteczne komunikaty reklamowe. W tym roku wśród nagrodzonych pojawiły się także reklamy z transkrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Te wersje, stworzone z myślą o słabosłyszących  i niesłyszących udowadniają, że reklama nie musi wykluczać - mówi Przemysław Kruk, zastępca dyrektora ds. negocjacji i handlu Biura Reklamy TVP.

Złota Mowa Reklamowa - nagrodzeni

Złota Mowa Reklamowa  - kategoria najwyższe standardy w zakresie kultury języka reklamy

Nagrody za  reklamę włączającą, czyli rozszerzenie dostępności przekazów promocyjno-reklamowych dla osób słabosłyszących i niesłyszących.

1. Kancelaria Prezydenta

2. Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Złota Mowa Reklamowa  - kategoria najwyższe standardy w zakresie kreacji reklamowej

1 Spółdzielnia Mleczarska Ryki

2. Firma Wawel

3. Wirtualna Polska

 

– Kampania Wirtualnej Polski wydobywa piękno wieloznaczności słów, niuanse komunikacyjne oraz pokazuje moc oszczędnego gospodarowania słowem. Spoty firmy Wawel oraz Ryków można nazwać małymi perłami języka polskiego. Przypominają czasy, w których jako copywriterzy zatrudniani byli najlepsi pisarze. Nie łudząc się, że szybko pozbędziemy się nadmiaru anglicyzmów i wszystkich błędów językowych z mowy reklamowej, z przyjemnością przekazuję gratulacje tym, którzy stworzyli filmy najwyższej językowej jakości – ocenia Przemysław Kruk.

Wyróżnienia: Jysk, Lego, Universal McCann, Media Direction.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złota Mowa Reklamowa TVP: laureatami Kancelaria Prezydenta RP, PAiH, Ryki, Wawel, WP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl