SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Złota PIKE dla Witolda Kołodziejskiego, wyróżnienia dla największych nadawców

Tegorocznym laureatem Złotej PIKE w kategorii Osoba został Witold Kołodziejski, odchodzący szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wśród nagrodzonych Tytanowym Okiem znalazły się m.in. serwis Player.pl oraz firma A+E Networks Poland oraz najwięksi nadawcy telewizyjni.

W laudacji na cześć Kołodziejskiego prezes Fundacji Piksel dr Włodzimierz Zieliński podkreślił, że tegoroczny laureat związany jest z rynkiem medialnym od dziesiątków lat, jako redaktor, producent, dziennikarz, ekspert medialny czy wreszcie minister.

- Swoją wiedzą, ogromnym doświadczeniem, umiarkowaniem a wreszcie wykazaną niedawno postawą godną męża stanu, tonował wszelkiego rodzaju kryzysy, rozwiązywał napięcia i spory nie tracąc jednocześnie przekonania, że polski rynek medialny wymaga reform, a system koncesyjny daleki jest od doskonałości. Rozważnie miarkując różne racje, postępuje praworządnie ale i z wyobraźnią, a jednocześnie trzymającej stronę rynku, któremu nade wszystko należy się swoboda działalności gospodarczej. Jest wierny swoim przekonaniom, ale rozumie, że pluralizm mediów jest wartością naczelną. Jak przewodniczący KRRiT był zaangażowany w wiele projektów m.in na rzecz uregulowania zasady must carry-must offer czy funkcjonowania platform OTT i platform zdelokalizowanych – mówił dr Zieliński.

Statuetki „Tytanowego Oka” zostały wręczone w trzech kategoriach:

Polska produkcja telewizyjna  – laureatem został serwsi Player.pl za produkcję serialu „Skazana”

Wydarzenia roku - kapituła pierwszy raz w historii zdecydowała się przyznać wspólne nagrody za „Solidarmość mediów z Ukrainą” - rzetelne przekazywanie informacji z frontu oraz zaangażowanie w pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Wyróżnienia otrzymali: TVN Warner Bros. Discovery, Telewizja Polska, Telewizja Polsat, Telewizja Puls, Canal+ Polska, Kino Polska, Walt Disney Polska oraz kanał Nickelodeon

Współpraca z operatorami – laureatem została firma A+E Networks Poland

Wręczenie nagród miało miejsce podczas 49. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE w Toruniu.

Dołącz do dyskusji: Złota PIKE dla Witolda Kołodziejskiego, wyróżnienia dla największych nadawców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl