SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Google nagradza parki narodowe i krajobrazowe oraz rezerwaty przyrody Złotymi Pinezkami

Piętnaście parków narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody zostało laureatami drugiej edycji Złotych Pinezek. Google przyznaje to wyróżnienie na podstawie opinii użytkowników i użytkowniczek Map.

Każdego dnia w Mapach Google publikowanych jest ponad milion opinii. W ciągu ostatnich 3 lat liczba recenzji, ocen i zdjęć dodanych do Map wzrosła ponad dwukrotnie. Dzięki nim użytkownicy mogą łatwiej znaleźć różnorodne atrakcje czy firmy, które najbardziej odpowiadają ich potrzebom, lub wybrać miejsce, w którym będą mogli odpocząć tak, jak lubią. I to właśnie na podstawie ocen i opinii użytkowników Map Google wyłoniono tegorocznych laureatów Złotych Pinezek.

Na bazie ocen i opinii użytkowników Map Google, koncern przyznał 15 statuetek – po pięć dla parków narodowych, parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody. Aż 5 nagrodzonych miejsc znajduje się w województwie małopolskim, po 3 w dolnośląskim i pomorskim, po 1 Złotej Pinezce otrzymały zielone miejsca w województwie podkarpackim, świętokrzyskim, śląskim i łódzkim.

Laureaci Złotych Pinezek Map Google w 2022 roku

Parki Narodowe

Karkonoski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy

Pieniński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Bieszczadzki Park Narodowy

Parki Krajobrazowe

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego

Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy

Kaszubski Park Krajobrazowy

Ślężański Park Krajobrazowy

Bolimowski Park Krajobrazowy

Rezerwaty przyrody

Rezerwat przyrody Wąwóz Homole

Rezerwat przyrody Kadzielnia

Rezerwat przyrody Wodospad Wilczki

Rezerwat przyrody Kępa Redłowska

Rezerwat przyrody Skamieniałe Miasto

 

- Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom tego wyjątkowego wyróżnienia, które jest odzwierciedleniem docenienia piękna polskiej natury przez tysiące użytkowników i użytkowniczek Map Google. Bogactwo i różnorodność przyrody, mnogość szlaków zarówno dla miłośników pieszych wędrówek, jak i rowerowych wycieczek oraz świetna infrastruktura miejsc to tylko niektóre z zalet parków i rezerwatów dostrzeżonych przez użytkowników i użytkowniczki. Mamy nadzieję, że Złote Pinezki będą również inspiracją do planowania wypoczynku i odwiedzenia właśnie tych i im podobnych zielonych miejsc w Polsce. Użytkowników i użytkowniczki zachęcamy do korzystania z opinii i dzielenia się z innymi cennymi wskazówkami, ciekawymi informacjami czy pięknymi zdjęciami - mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.

Dołącz do dyskusji: Google nagradza parki narodowe i krajobrazowe oraz rezerwaty przyrody Złotymi Pinezkami

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olka
Piękna ta nasza Polska!
odpowiedź
User
brygel
W mapach Google nie ma żadnej informacji że dany park otrzymał takie wyróżnienie
odpowiedź