SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złoty Interes wraca na antenę

Po oskrażeniach o plagiat 'Złoty Interes" znów w TVP

Telewizja Wrocław wznawia realizację programu "Złoty Interes" - edukacyjnego i rozrywkowego talk show, w którym zawodnicy - osoby bezrobotne mają szansę wygrać 10 000 zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Realizacja programu została przerwana w lutym, po oskarżeniach Sony o "kradzież pomysłu na program". Kilka tygodni temu Sony wycofało się z zarzutów.

9 lipca 2004 roku w dużym studiu TVP 3 Wrocław odbędzie się nagranie 4 nowych odcinków programu, których emisja rozpocznie się 9 września na antenie TVP 2.
Jurorami w programie są prof. Dariusz Rosati - członek Rady Polityki Pieniężnej - od niedawna poseł Parlamentu Europejskiego, dr Richard Mbewe - ekonomista, ekspert w programie ekonomicznym "Plus Minus" oraz ks. Arkadiusz Nowak - społecznik. Program prowadzi Janusz Weiss.

Charakter programu nie zmienia się. W każdym odcinku programu trzy osoby bezrobotne przedstawiają w formie 3-minutowego wystąpienia swój pomysł na biznes. Planowane przedsięwzięcia oceniane są przez jurorów, ale ostateczną decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje publiczność, zgromadzona w studiu - złożona również z osób bezrobotnych.

Program zdobył duża i wierną widownię. Idea audycji promującej aktywne wychodzenie z bezrobocia została podjęta przez wiele mediów regionalnych i ogólnopolskich. Castingi, które odbywają się w różnych miastach Polski wspierane są przez redakcje regionalnych gazet czy rozgłośni radiowych. Zwycięzcy poszczególnych odcinków programu są prezentowani w mediach, jako przykłady osób, którzy dzięki dobrym pomysłom na własną działalność gospodarczą mają duże szanse odnieść sukces. Niektórzy uczestnicy programu otrzymywali propozycję pracy od innych firm.

Ideą programu jest zmiana myślenia o problemie bezrobocia. Autorzy programu chcą pokazać, że dzięki dobrym pomysłom, konsekwencji i pasji może przezwyciężyć ten poważny problem społeczny. Jurorzy w programie są często pozytywnie zaskoczeni poziomem przygotowania i profesjonalizmem uczestników.

Program realizowany jest wspólnie przez Agencję Producencką Telewizji Wrocław i firmę Fajgel.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty Interes wraca na antenę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl