SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Złoty kończy tydzień próbami nieznacznego umocnienia

Pomimo nie najlepszych danych z amerykańskiego rynku pracy, złoty starał się umacniać w piątek do głównych walut. Jednak w skali całego tygodnia polska waluta straciła wobec euro i franka, nieznacznie zyskała wobec dolara. W najbliższym czasie złoty raczej nie odzyska formy, uważają analitycy.

Złoty kończy tydzień próbami nieznacznego umocnienia

"Złoty tracił w minionym tygodniu pod wpływem coraz gorszych wieści z globalnej gospodarki, choć skalę tego ruchu ograniczyło umocnienie euro względem dolara. Pod koniec tygodnia euro kosztuje 4,15 złotego, dolar 3,29 złotego, frank 3,10 złotego, zaś funt 5 złotych" - ocenił główny ekonomista X-Trade Brokers, Przemysław Kwiecień.

Odnotowany w drugiej połowie tygodnia silny wzrost wartości euro względem dolara (o ok. 3%) był zdecydowanie wydarzeniem mijającego tygodnia, ale może być jedynie wydarzeniem jednorazowym. Ekonomista X-Trade liczy na wzrost wartości złotego w dłuższym terminie. Wcześniej złoty będzie miał, jego zdaniem, kłopoty.

"Naszym zdaniem w dłuższej perspektywie złotego czeka umocnienie do wszystkich głównych walut. Perspektywy na najbliższe tygodnie nie są już jednak tak dobre. Pogarszający się obraz fundamentalny może przesądzić o kontynuacji korekty na rynkach akcji i relokacji kapitału z bardziej ryzykowanych rynków. W takim scenariuszu skala przeceny złotego zależeć będzie od tego, czy odbicie w notowaniach euro względem dolara okaże się trwałe" - dodał Kwiecień.

W piątek ok. godz. 16:00 za jedno euro płacono 4,1435 zł a za dolara 3,2924 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2590.

W piątek ok. godz. 09:40 za jedno euro płacono 4,1410 zł a za dolara 3,3084 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2510.

W czwartek ok. godz. 17:15 za jedno euro płacono 4,1702 zł a za dolara 3,3459 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2463.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty kończy tydzień próbami nieznacznego umocnienia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl