SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Złoty stabilny, rynek czeka na dane makro

Wtorkowa sesja na rynku walutowym przebiegała dość spokojnie, ale niepewność i zmienność nastrojów inwestorów może utrzymywać się jeszcze przez kilka tygodni, uważają analitycy.

Złoty stabilny, rynek czeka na dane makro

"Niewykluczone, że wtorek był dniem wytchnienia, a rynek ustawią kolejne publikacje danych makro, czy też informacje wokół krajów PIIGS. Deklaracja Greków, iż jeszcze dzisiaj poproszą o 20 mld EUR pomocy finansowej, które mają posłużyć m.in. do wykupu obligacji zapadających 19 maja, nie była dla nikogo zaskoczeniem, dlatego też nie mogła mieć większego wpływu na notowania"- ocenił analityk DM BOŚ Marek Rogalski.

W jego ocenie inwestorzy mieli też czas na przemyślenie decyzji podjętych wczoraj przez Europejski Bank Centralny (wykup obligacji), a które zdaniem niektórych pokazują spadek niezależności banku centralnego i faktyczne psucie pieniądza.

Notowania EUR/USD zachowywały się dzisiaj dość dobrze oscylując wokół poziomu 1,27. Na giełdach widoczne były spadki, ale niezbyt duże notowania. Silnym oporem pozostają okolice 1,2787-1,2800.

Na jutro na godz. 11-tą zaplanowane są publikacje wstępnych odczytów PKB za I kwartał dla Niemiec, Francji i Włoch, a także zbiorczo dla całej strefy euro które pokażą, czy słaba waluta rzeczywiście sprzyja gospodarce. O tej samej porze poznamy też dane o dynamice produkcji przemysłowej w marcu w strefie euro.

"Dla inwestorów w kraju ważne będą wyniki przetargu 5-letnich obligacji, które poznamy w południe. Jeżeli aukcja będzie udana, to złoty może umocnić się w okolice 4 zł za euro. Nie oznacza to jednak, iż sytuacja wraca już do normy. Nie ulegajmy złudzeniom - niepewność utrzyma się jeszcze przez dobrych kilka tygodni"- uważa analityk.

We wtorek, ok. godz. 17:40 jedno euro kosztowało 4,0163 zł, a dolar 3,1566 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2730. Rano, po godzinie 09:30 za jedno euro płacono 4,0433 zł, a za dolara 3,1773 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2731

W poniedziałek po godz. 17:10 za jedno euro płacono 4,0036 zł, a za dolara 3,1164 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2846.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty stabilny, rynek czeka na dane makro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl