SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Złoty umocnił się wobec euro i dolara

Dobre wyniki prezentowane przez amerykańskie i europejskie spółki wpłynęły na dalszą poprawę nastrojów na globalnych rynkach walutowych we wtorek. Według analityków właśnie dzięki nim złoty zyskiwał tego dnia na wartości.

Złoty umocnił się wobec euro i dolara

„We wtorek złoty kontynuował umocnienie względem głównych walut. Notowaniom polskiej waluty sprzyjały generalnie dobre nastroje na rynkach globalnych, choć raczej słabe dane z USA mogą te nastroje nieco popsuć. Dzięki umocnieniu euro względem franka, znacząco spadły notowania CHF/PLN” – poinformował główny ekonomista X-Trade Przemysław Kwiecień.

Według niego dobre nastroje na rynkach globalnych i umocnienie złotego zawdzięczamy dobrym wynikom, które prezentowały dziś zarówno europejskie, jak i amerykańskie spółki.

„Złotemu udało się odrobić kolejną część strat z drugiego kwartału względem franka, nie tylko ze względu na dobry sentyment wobec naszej waluty, ale także na umocnienie euro wobec franka. W ostatnim raporcie miesięcznym pisaliśmy o tym, iż naszym zdaniem spadek notowań EUR/CHF w okolice 1,30 był przesadzony i stąd jego korekta jest jak najbardziej uzasadniona. Obecne notowania tej pary to 1,3780, dzięki czemu notowania CHF/PLN obniżyły się do 2,9050” – dodał Kwiecień.

Analityk X-Trade przypomina, że jutro zostaną opublikowane kolejne istotne dane z USA i to one mogą mieć kluczowe znaczenie dla rynku finansowego.

„Dotychczas publikowane w USA wyniki wpływały pozytywnie na rynek, co też było korzystne dla notowań walut z rynków wchodzących. Złoty, który w lipcu jak do tej pory zyskał najwięcej wobec wszystkich ważniejszych walut wschodzących ma naszym zdaniem szansę na umocnienie w dłuższym horyzoncie, a dodatkowo w średnim terminie wspiera go obraz wynikający z analizy technicznej. Jeśli jednak seria istotnych danych makro z USA w ciągu najbliższych dwóch tygodni nadal będzie rozczarowywać rynek, nastroje ulegną pogorszenie, a złoty przejściowo straci” – ocenia Kwiecień.

We wtorek ok. godz. 17:20 za jedno euro płacono 4,0090 zł a za dolara 3,0922 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,2965.

We wtorek ok. godz. 08:35 za jedno euro płacono 4,0220 zł a za dolara 3,0940zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,300.

W poniedziałek, ok. godz. 17-tej za jedno euro inwestorzy płacili 4,0289 zł, a za dolara 3,1141 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,2937.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Złoty umocnił się wobec euro i dolara

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl