SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmalały przychody i zysk K2 Holding, lepsze wyniki Fabrity i Oktawave

Według wstępnych, szacunkowych danych w minionym kwartale K2 Holding zanotował 27,1 mln zł przychodów i 3,4 mln zł zysku EBITDA, wobec 28,96 mln zł wpływów i 4,12 mln zł zysku EBITDA rok wcześniej.

Paweł Wujec, prezes K2 Holding Article

W pierwszych trzech kwartałach br., według szacunkowych danych, skonsolidowane przychody sprzedażowe K2 Holding zwiększyły się o 6 proc. do 88,2 mln zł, natomiast zysk operacyjny zmalał z 5,8 do 4,9 mln zł, a zysk EBITDA - z 10,9 do 9,9 mln zł.

- Pomimo punktowego osłabienia wzrostu w trzecim kwartale br. Zarząd Emitenta szczególnie zadowolony jest z rezultatów największego segmentu Software (Fabrity), zarówno jeżeli chodzi o jego zyskowność, jak również o wzrost skali biznesu oraz perspektywy. Drugim pozytywnym sygnałem jest również wyraźna poprawa w trzecim kwartale br. wyników segmentu Cloud (Oktawave) - stwierdzono w komunikacie giełdowym K2 Holding.

- Trzeci kwartał to przede wszystkim skuteczna sprzedaż w segmentach technologicznych. W segmencie software jesteśmy praktycznie wyprzedani do końca roku, a nasze „maszyny rekrutacyjne" pracują pełną par, aby zwiększyć „moce produkcyjne", czyli liczebność zespołów projektowych, pracujących dla naszych klientów. W segmencie Oktawave widzimy również ożywienie aktywności klientów - mamy rekordową liczbę leadów i zapytań. Wszystko to powinno przełożyć się na trwały wzrost biznesów w przyszłym roku – opisuje Paweł Wujec, prezes K2 Holding.

W komunikacie zaznaczono, że do spadku zysku EBITDA przyczyniły się wzrost wykazywanych kosztów programów opcyjnych oraz kosztów związanych z rozbudowaniem struktur wspierających biznes, inwestycje na rozwój PerfectBot oraz uzyskane w drugim i trzecim kwartale ub.r. wsparcie państwowe wynoszące 0,6 mln zł.

- Prowadzimy strategicznie ważne projekty wspierające nasze biznesy i co bardzo ważne – dynamicznie rozwijamy PerfectBota. Jesteśmy przekonani, że warto inwestować w naszego inteligentnego czatbota o globalnym potencjale sprzedażowym, gdyż jego dotychczasowy track record jest imponujący – podkreśla Artur Piątek, wiceprezes K2 Holding.

Na początku września br. zarząd K2 Holding zdecydował o rozpoczęciu drugiego programu skupu akcji własnych spółki w celu ich umorzenia. Łącznie może nabyć 463 531 akcji własnych, po cenie maksymalnej wynoszącej 25 zł za sztukę.

W pierwszej połowie br. K2 Holding osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych o 12,7 proc. do 61,09 mln zł, a jego zysk netto zmalał z 2,2 do 1,98 mln zł. Wpływy pionu marketingowego zwiększyły się o 15 proc.

Dołącz do dyskusji: Zmalały przychody i zysk K2 Holding, lepsze wyniki Fabrity i Oktawave

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl