SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Emisja kanału News24 zawieszona. „Potężna awaria prądu”

W środę w godzinach popołudniowych zawieszono nadawanie kanału informacyjnego News24. Ryszard Krajewski, przewodniczący rady nadzorczej firmy Astro, która jest właścicielem stacji, informuje Wirtualnemedia.pl, że przyczyną była poważna awaria prądu na warszawskiej Pradze Północ, gdzie mieści się siedziba spółki. Emisja wróciła wieczorem. 

W środę w wyniku awarii prądu zawieszono nadawanie News24Article

W czasie kiedy najpopularniejsze kanały informacyjne nadają wydania specjalne poświęcone atakowi na samolot Jewgienija Prigożyna, abonenci UPC Polska (Grupa Play) zauważyli, że News24 zastąpił „czarny ekran”. Podobnie wyglądała sytuacja w serwisie streamingowym Pilot WP, gdzie zamiast stacji pojawiał się komunikat „błąd połączenia”. 

- Potężna awaria prądu na Pradze Północ, która objęła trzy ulice. W tej chwili informatycy pracują nad ponownym uruchomieniem całej stacji. Prąd już przywrócono, ale postawienie z powrotem stacji to 6-7-8 godzin pracy.  Ludzie cały czas pracują, są w środku, a ja jestem z nimi cały czas. To wina miasta, nie nasza – tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Krajewski. Emisja wróciła około godziny 21. 

Zawieszone formaty News24 mają wrócić we wrześniu

Kanał News24 rozpoczął nadawanie w lutym 2022 roku. Miesiąc później stacja podpisała umowę z Nielsen Audience Measurement. Od 27 czerwca br. biuro reklamy TVN Media nie zleca już reklam w stacji. Wiąże się to z zawieszeniem monitoringu kanału przez firmę Nielsen, a to z kolei spowodowane jest kilkumiesięcznym zadłużeniem nadawcy kanału wobec instytutu. Krajewski twierdzi, że zaległości względem Nielsena są spłacane.

Ostatnie dane Nielsena dotyczą maja i mówią o zerowym udziale News24 w rynku. Problemem kanału jest też konflikt między Krajewskim, głównym udziałowcem Astro, a ASI Tier Investment, czyli posiadaczem około 16 proc. udziałów. Wspólnicy kłócą się o długi właściciela News24.

Pod koniec czerwca emisję na żywo News24 skrócono do 12 godzin, a na antenie zaczęło się pojawić coraz więcej powtórek. Z informacji Wirtualnemedia.pl, wynika, że jeszcze w sierpniu odświeżona zostanie formułą programu „Się Dzieje” Damiana Biedrzyckiego, zaś we wrześniu, powoli mogą wrócić na antenę zawieszone formaty.

Astro z mniejszą stratą

W drugim kwartale br. spółka Astro, która nadaje kanały News24 (od lutego ub.r.) i E-Sport TV oraz od wielu lat produkuje dla Telewizji Polskiej „Familiadę”, zwiększyła przychody o 23,5 proc. do 906,1 tys. zł, a jej strata netto zmalała z 1,91 mln do 725,8 tys. zł. Kwartalne koszty sprzedanych przez Astro produktów, towarów i materiałów zmalały rok do roku z 1,94 do 1,03 mln zł, a wydatki w obszarze ogólnego zarządu - z 587,1 do 439,6 tys. zł. Spółka w sprawozdaniu stwierdziła, że wynika to „przede wszystkim z istotnego zmniejszenia kosztów dotyczących rozwoju oraz działalności kanału News24”. Spółka osiągnęła dodatnie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej w wysokości 13,2 tys. zł, podczas gdy rok temu było to -1,06 mln zł.

Firma nadal generuje straty, ale są one niższe niż przed rokiem. Kwartalna strata operacyjna zmalała z 1,8 mln do 591,2 tys. zł, a strata netto - z 1,91 mln do 725,8 tys. zł. Astro notuje ujemną rentowność od półtora roku. Najbardziej na minusie było w pierwszych trzech kwartałach ub.r., strata netto spółki wynosiła kolejno 1,43, 1,91 i 1,45 mln zł. Natomiast w całym minionym półroczu jej przychody wzrosły z 1,44 do 1,87 mln zł, a strata netto zmniejszyła się z 3,33 do 1,96 mln zł. Firma zapowiedziała niedawno, że zamierza przeprowadzić kolejną emisję akcji, na które zostanie przekonwertowana część jej zadłużenia. Akcjonariusze będą decydować w tej sprawie pod koniec sierpnia. Na koniec czerwca zobowiązania krótkoterminowe spółki wynosiły 6,25 mln zł, a długoterminowe 2,04 mln zł, wobec odpowiednio 8,14 i 2,1 mln zł rok wcześniej.

Większościowym inwestorem w Astro jest Ryszard Krajewski, przez wiele lat prezes firmy. Na koniec czerwca jego spółka RK Productions miała 18,23 mln akcji (45,45 proc.), Krajewski bezpośrednio - 6,7 mln (16,7 proc.), a ASI Tech Tier Investment - 6,42 mln (16 proc.). Pod koniec lipca ASI Tech Tier Investment w ciągu kilku dni sprzedał 416,2 tys. walorów.

Dołącz do dyskusji: Emisja kanału News24 zawieszona. „Potężna awaria prądu”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ksrok
Szczerze? Po kiego ten tekst, jak i tak nikt tego nie ogląda. I to dosłownie.
odpowiedź
User
;-)
Może za prąd nie zapłacili ;-)
odpowiedź
User
Maxi
Szczerze? Po kiego ten tekst, jak i tak nikt tego nie ogląda. I to dosłownie.

Jeżeli widzowie raportują, że były problemy z odbiorem to ktoś to ogląda. Kilka osób na krzyż, ale ogląda.
odpowiedź