SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie żyje Marian Marek Przybylski, wieloletni naczelny „Głosu Wielkopolskiego”

W wieku 75. lat zmarł w Poznaniu Marian Marek Przybylski - były redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”, i b. prezes Oficyny Wydawniczej Wielkopolski. W „Głosie” pracował od 1970 do 2005 roku. O jego śmierci poinformowali byli koledzy z dziennika.

fot. materiały prasoweArticle

Marian Marek Przybylski zaczynał w dziale ekonomiczno-rolnym „Głosu Wielkopolskiego”, któremu z czasem zaczął szefować. Od 1990 roku był redaktorem naczelnym gazety, wkrótce też powierzono mu funkcję prezesa Oficyny Wydawniczej Głos Wielkopolski. Dziennikowi przewodził do 2003 roku, kiedy to powołał na swoją następczynię Helenę Czechowską. W 2005 roku ustąpił też ze stanowiska prezesa wydawcy.

- Był twórcą potęgi „Głosu”, który stał się wiodącym dziennikiem w Polsce, pod jego kierownictwem przeżył największe czasy świetności. Miał wizję, ambicje, zgromadził wokół siebie olbrzymi zespół ludzi, którzy realizowali te plany – wspomina swojego poprzednika na łamach „Głosu Wielkopolskiego” Helena Czechowska. Jako szef miał znakomite pomysły: wpadł na ideę nagrody „Srebrna Piłka Głosu Wielkopolskiego”, dzięki niemu też „Głos” jako pierwszy poznański dziennik w połowie lat 90-tych uruchomił stronę internetową, a przy reprezentatywnej ulicy ul. 27 Grudnia  - Cafe „Głos”.

Bardzo przykra dla nas wiadomość.

Opublikowany przez Głos Wielkopolski Sobota, 6 lutego 2021

Po 2005 roku wraz z Piotrem Voelkelem założył Instytut Edukacji Europejskiej. Współuczestniczył też w zakładaniu Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznej i Dziennikarstwa. Był także udziałowcem Wielkopolskiej Telewizji Kablowej i prezesem oraz współwłaścicielem Radia Kiss FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Nie żyje Marian Marek Przybylski, wieloletni naczelny „Głosu Wielkopolskiego”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl