SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Przemysław „Jah Jah” Frankowski, związany z Antyradiem i Radiospacją

W wieku 64 lat zmarł prezenter radiowy Przemysław „Jah Jah” Frankowski. Ostatnio był związany z internetową Radiospacją, a wcześniej przez wiele lat pracował w Antyradiu.

Przemysław „Jah Jah” FrankowskiArticle

- Dziś o poranku pękły nam serca. Wciąż ciężko nam w to uwierzyć. Dotarła do nas niszcząca informacja o śmierci naszego i Waszego wielkiego przyjaciela - Przemysława „Jah Jah” Frankowskiego. Kultowej i kochanej postaci związanej z historią Antyradia - napisano na fanpage’u rozgłośni.

- Rodzinie i wszystkim bliskim Przemka składamy wyrazy najgłębszego współczucia. Spoczywaj w pokoju, Przyjacielu - dodano.

Przemysław „Jah Jah” Frankowski w Antyradiu do 2017 roku

Z Antyradiem Przemysław Frankowski związany był od początku istnienia stacji, wcześniej pracował w Radiu 94. Prowadził m.in. audycje „Cube” i „Turbo Top”. Z rozgłośnią rozstał się w połowie 2017 roku.

Przed pracą w Antyradiu Frankowski był związany m.in. z poznańskim Radiem Solidarność, Radiem Eska i RMF FM.

 

Wiosną 2020 roku Przemysław Frankowski dołączył do zespołu internetowej rozgłośni Radiospacja, prowadził tam sobotnią audycję „Dżadża party”.

- Są ludzie, którzy nie powinni odchodzić i o których nigdy nie pomyślałoby się, że to zrobią. Że nam to zrobią - zostawią nas tu. Bez wytwarzanego wciąż dobra, ciepła, poczucia bezpieczeństwa i spokoju, którymi nas  obdarzali. (Nas, egoistów, być może stać nas na przyznanie się w takich momentach prawdziwie...) Takich ludzi nie było i nie jest dużo. To ludzie niezwykli, wybijający się z tłumu reszty, choć wcale nie muszą świecić, często będąc schowani na uboczu - napisał w sobotę Paweł Sito, założyciel i prezes Radiospacji.

- Jak ktoś taki ma kochać to kocha naprawdę, jak pasjonować się czymś - ot choćby muzyką - to robi to nad wyraz. Gdy ma poświęcić się czemuś, jak swojemu wspaniałemu domowi, to trudno znaleźć lepszych w okolicy.  I przychodzi dzień że kogoś takiego zabraknie. I uzmysławiamy sobie jak bardzo kochał ludzi, zwierzęta, nieznane nam często, dotąd, pasje. Wszystko o czym dobrze myślał - dodał.

- I brak. I żal. I pustka… Bo taki właśnie był Nasz Kochany Jah Jah. Znakomity radiowiec - Przemysław Jah Jah Frankowski. Właśnie odszedł. Nie ma go. Został w nagraniach jego nieziemski głos. I dobro, którego narobił… - podkreślił Paweł Sito.

Dołącz do dyskusji: Zmarł Przemysław „Jah Jah” Frankowski, związany z Antyradiem i Radiospacją

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rozyk
To Radio nazywało się "Radio S", a nie Solidarność. Solidarność była jego założycielem i właścicielem. To było najlepsze radio w Poznaniu.
A później zeszło na psy. I zmieniło się w radio eska.
odpowiedź
User
LGOM
Żal i smutek...
odpowiedź
User
Jacek k
Właśnie zwierzęta. Jeszcze dzisiaj pamiętam prowadzony przez Frankowskiego program "zwierzenia zwierząt", w którym były poruszane okoliczności przyrody i ciekawostki, dotyczące fauny.
odpowiedź