SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Ryszard Miazek, były prezes TVP i Polskiego Radia. Przyczyną koronawirus

W piątek rano w szpitalu na Wołoskiej zmarł Ryszard Miazek, były prezes Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

 

Ryszard MiazekArticle

Przyczyną śmierci było zarażenie się koronawirusem. Miał 75 lat. Z chorobą zmaga się również jego żona, która aktualnie przebywa w szpitalu.

Ryszard Miazek to były prezes TVP i Polskiego Radia

Ryszard Miazek to polski ekonomista i publicysta. W latach 1996-1998 był prezesem zarządu Telewizji Polskiej, a w latach 2000-2002 zarządzał Polskim Radiem. W latach 1993-1996 był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a w 1992 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego rządu Waldemara Pawlaka.

Miazek w latach 1991-1992 pełnił funkcję redaktora naczelnego pisma „Wieś i Państwo”, a w latach 1998-2000 - „Zielonego Sztandaru”. Był także komentatorem „Rzeczpospolitej”, a także dyrektorem Centralnej Biblioteki Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie i zastępcą dyrektora Mazowieckiego Centrum Kultury. W ostatnich latach piastował funkcję kierownika działu naukowo-oświatowego Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.

W 1980 roku ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Rolnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W 1987 uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej