SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Włodzimierz Ławniczak, członek zarządu TVP

Po ciężkiej chorobie 7 stycznia zmarł Włodzimierz Ławniczak, który od grudnia 2009 r. był członkiem zarządu Telewizji Polskiej. Miał 52 lata.

Od grudnia 2009 Ławniczak był członkiem Zarządu TVP S.A. W związku z jego chorobą 10 grudnia 2010 r. Rada Nadzorcza TVP oddelegowała Bogusława Piwowara do zarządu spółki i powierzyła mu czasowe wykonywanie obowiązków prezesa.

W latach 1990-91 Ławniczak był zastępcą redaktora naczelnego studenckiego tygodnika "Itd.". W latach 2001-2004 był dyrektorem Biura Reklamy TVP, a w latach 2005-2007 pracował w spółce akcyjnej Polkomtel.

Był magistrem inżynierem telekomunikacji. Ukończył Akademię Techniczno-Rolniczą im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Członek rady nadzorczej Bogusław Szwedo powiedział w piątek PAP, że ponieważ skład zarządu TVP został już wcześniej poszerzony, obecnie nie ma takiej potrzeby. "Działalność TVP została zabezpieczona" - zapewnił.

"Tak trudno uwierzyć, że bliski współpracownik, kolega i przyjaciel, już nie usiądzie obok na posiedzeniu zarządu. Odejście Włodzimierza Ławniczaka to niewymierna strata dla telewizji publicznej" - powiedział p.o. prezes TVP Bogusław Piwowar.

Scharakteryzował go jako "człowieka kreatywnego, pełnego energii i pomysłów, dążącego do odbudowy mediów publicznych i ścisłej współpracy Telewizji Polskiej z Polskim Radiem". Piwowar zapewnił, że pomysły Ławniczaka nie pójdą na marne, a telewizja będzie rozwijać projekt wspólnej informacyjnej agencji medialnej i wspólnej komisji etyki. "Odszedł wybitny menedżer. Bez niego trudniej nam będzie zmieniać telewizję, ale cel pozostaje ten sam - sprawne zarządzanie, akceptacja widzów, mocna pozycja rynkowa. Taką telewizję chciał widzieć Włodek" - powiedział Piwowar.

Biuro prasowe TVP we wspomnieniu o Ławniczaku nazwało go "menedżerem wielkiego serca i odwagi, który przejmował stery w najtrudniejszym momencie telewizji i rozpoczął pracę niemal organiczną, od podstaw, z jednym celem - przywrócenia telewizji publicznej pełnego blasku - mądrych programów, wysokiej jakości, sprawności zarządzania, przestrzegania zasad warsztatu i zasad etycznych".

"Pracował nad strategią, której głównym mottem był klucz do przyszłości: maksimum misji! W tym upatrywał oczywisty sens istnienia Telewizji Polskiej" - napisało biuro prasowe, zaznaczając, że "potrafił pracować i podejmować decyzje ponad osobistymi urazami". 

Dołącz do dyskusji: Zmarł Włodzimierz Ławniczak, członek zarządu TVP

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
antykler
o jednego pisiaka mniej:)
odpowiedź
User
tvp rzeszów
@antykler
On akurat był z Ordynackiej (SLD)... Bardzo porządny facet. Szkoda wielka.
ps
Pominąwszy kolory partyjne...
Twój komentarz jest całkowicie nie na miejscu.
A "uśmiech" na końcu to już prawdziwy debilizm.

odpowiedź
User
pytanie
To ten co zwolnił Gargasową?
odpowiedź