SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarła dziennikarka „Gazety Wyborczej”

Nie żyje dziennikarka Aleksandra Lewińska, przez prawie 20 lat związana z bydgoskim oddziałem „Gazety Wyborczej”.

Fot. PAP/Darek Delmanowicz Fot. PAP/Darek Delmanowicz

O śmierci Aleksandry Lewińskiej poinformował w poniedziałek Jacek Glugla, szef bydgoskiej redakcji „Gazety Wyborczej”. - Olu, nie możemy uwierzyć, że nie usłyszymy już więcej Twojego ciepłego głosu i Twojego szczerego śmiechu, od którego nawet ponure, gorsze chwile nabierały optymistycznych barw. Otaczamy serdeczną myślą i głębokim współczuciem Twoich najbliższych. Bardzo Cię wszyscy kochaliśmy - podkreślił.

Aleksandra Lewińska w bydgoskiej „Gazecie Wyborczej” pisała m.in. o zdrowiu, oświacie, religii i sprawach społecznych. - Nikt z takim wyczuciem nie przeprowadzał rozmów - wartkich, ciekawych, dociekliwych, ale nigdy  nie napastliwych - zaznaczył Jacek Glugla.

Lewińska współtworzyła też Magazyn o Języku „Słówka” oraz kierowała comiesięcznym dodatkiem „Gazeta Młodych” tworzonym przez młodzież z kujawsko-pomorskich szkół ponadpodstawowych.

- Dziennikarstwo traktowała jako swoje powołanie i pasję. Bardzo chciała pracować. Kilka tygodni temu, będąc w zaawansowanym stadium choroby, zredagowała swój ostatni numer „Gazety Młodych” - dodał naczelny bydgoskiej „GW”.