SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmarła Ewa Wilcz-Grzędzińska

W czwartek w szpitalu w Warszawie po ciężkiej chorobie zmarła Ewa Wilcz-Grzędzińska, wieloletnia dziennikarka i redaktor w wielu tytułach prasowych, prezes firmy Pressmart.

Zmarła Ewa Wilcz-Grzędzińska

Ewa Wilcz-Grzędzińska karierę dziennikarską zaczęła w ukazującym się w Białymstoku “Kurierze Polskim”. Potem pracowała w “Tygodniku Solidarność”, “Cash”, “Super Expressie”, “Życiu”, a także w tygodniku “Newsweek Polska”, gdzie została zastępcą redaktora naczelnego.

W latach 2006 - 2009 pracowała jako zastępca redaktora naczelnego dziennika “Polska”, a w latach 2010-2011 pełniła analogiczne stanowisko w “Dzienniku Gazecie Prawnej”. Jesienią ub.r. nadzorowała redakcję “Przekroju”.

Ewa Wilcz-Grzędzińska była współzałożycielem i prezesem uruchomionej w 2011 roku firmy Pressmart - pierwszej polskiej elektronicznej giełdy tekstów autorskich. 

Razem z Tomaszem Wróblewskim napisała poradnik dla dziennikarzy "Pisać skutecznie". Książka ukazała się w ub.,r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmarła Ewa Wilcz-Grzędzińska

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr Górski
Wyrazy Współczucia!
8 8
odpowiedź
User
Helm
Pracowałam z nią i współpraca była bardzo trudna i nieefektywna: godziny tłumaczenia jej najprostszych rzeczy. Ewa była niekompetentna i nielubiana, jej gafy to legendy w światku dziennikarskim (np. "Czy Pele to imię czy nazwisko?" "Jan Paweł, ale który"). Za to uporu i stuporu jej nie brakowało. Tym nie mniej: CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI ['][']['] RIP Ewa, Helm.
8 8
odpowiedź
User
rh minus
Do Helm: napisałaś wstrętny komentarz. Czy jesteś w stanie to pojąć?
8 9
odpowiedź
User
Zofia K.
A ja zapamiętałam Ją jako bardzo fajną szefową. Pracowałam z Nią w Weekendowym Wydaniu Super Expressu. Możliwe, że miała wady, jak każdy pewnie, ale ja ich jakoś nie doświadczyłam. Pamiętam natomiast, że gdy przeforsowała tekst, którego potem czepiano sie na kolegium , że "nie jest dla naszego czytelnika" - to nie zwalała na autora, ale brała to na własną klatę. Nie była intrygantką, nie pakowała ci rdzawego noża w plecy, choć ją samą tak właśnie załatwiono...No cóż, każdy pewnie ma jakieś doświadczenia z Szefami. Dla mnie była ok. Bardzo, bardzo mi żal...
8 8
odpowiedź
User
Brzegura
Cześć jej pamięci ! Była pogodną osobą i znała się na robocie, widziałem ją na pogrzebie Andrzeja Krzysztofa Wróblewskiego rozmawiała z nami z dawnej Gazety Bankowej gdy szefował jej AKW, była pełna dobrych wizji, wyglądała znakomicie jestem bardzo, bardzo zasmucony
8 8
odpowiedź