SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany personalne w Grupie Allianz Polska

Od początku lutego br. Piotr Dzikiewicz pełni funkcję wiceprezesa zarządu w T.U. Allianz Polska S.A. Zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Micyka, który przeszedł do należącej do Allianz AG firmy Hermes (ubezpieczenia kredytu kupieckiego). Hermes jest liderem w Polsce w zakresie tych ubezpieczeń.

Piotr Dzikiewicz (42 lata) ma siedemnastoletnie doświadczenie w ubezpieczeniach. Przez ostatnie 5 lat pracował dla Grupy Zurich, był m.in. od 1998 roku członkiem zarządu w towarzystwie oferującym ubezpieczenia majątkowe, a także członkiem zarządu towarzystwa ubezpieczeń na życie oraz szefem projektu powołania PTE Zurich. Wcześniej pracował w TUiR WARTA S.A., w tym w latach 1991 – 1994 w przedstawicielstwie tej firmy w Nowym Jorku. Ukończył Wydział Handlu Zagranicznego w SGH oraz wiele szkoleń z zakresu zarządzania m.in. w Szwajcarii, Niemczech i Polsce. W Alllianz jest odpowiedzialny za ubezpieczenia dużego przemysłu, likwidację szkód oraz reasekurację.

Piotr Dzikiewicz jest żonaty, ma dwójkę dzieci w wieku 17 i 13 lat.

Ryszard Micyk – zanim rozpoczął pracę w Allianz zajmował stanowisko prezesa zarządu Willis Corroon Polska S.A. oraz wiceprezesa zarządu PZU SA i Realiance National Polska sp. z o.o. Obecnie zajmuje stanowisko wiceprezesa zarządu w należącej do Allianz AG firmie Hemes. Wyższe wykształcenie ekonomiczne zdobył na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył też liczne kursy i szkolenia w kraju i za granicą, m.in. w Kolonii i Londynie. Karierę zawodową rozpoczął w PZU, następnie pracował dla Warty, gdzie przeszedł ścieżkę od inspektora do dyrektora biura reasekuracji i kierownika biura kontaktowego w Londynie.

Ryszard Micyk nieprzerwanie od kilkunastu lat aktywnie uprawia piłką nożną. Interesuje się historią, lubi kuchnię chińską i japońską. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany personalne w Grupie Allianz Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl