SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Instytucie Łączności. Monika Nowosielska i Mariusz Zdrodowski zastępcami dyrektora

Minister cyfryzacji Marek Zagórski zdecydował o zmianach w Instytucie Łączności - wynika z nieoficjalnych informacji. Zastępcą dyrektora ds. operacyjnych została Monika Nowosielska, która zastąpiła na stanowisku Marcina Osieckiego. Z kolei Mariusz Zdrodowski objął nieobsadzone od końca 2019 roku stanowisko zastępcy dyrektora ds. rozwoju i promocji.

Marek Zagórski, fot. Ministerstwo CyfryzacjiArticle

Instytut Łączności jest jedną z dwóch, obok NASK, placówek badawczych podlegających Ministerstwu Cyfryzacji. Specjalizuje się w pracach nad technologiami dostępowymi w telekomunikacji, światłowodami, a także urządzeniami pomiarowymi.

Obecnie w IŁ trwa budowa laboratorium w którym będą przeprowadzane certyfikacje sprzętu elektronicznego. W 2018 r. instytut zanotował 63,5 mln zł przychodów oraz 5,14 mln zł zysku netto.

Nowi zastępcy

Teraz „Rzeczpospolita” poinformowała, że Marek Zagórski, minister cyfryzacji podjął decyzję o zmianach personalnych w kierownictwie Instytutu Łączności. Obecny dyrektor placówki Jerzy żurek pozostaje na swoim stanowisku, zmienili się jednak jego zastępcy.

Zgodnie z doniesieniami z funkcji zastępcy dyrektora ds. operacyjnych został zwolniony Marcin Osiecki. Na stanowisku zastąpiła go Monika Nowosielska, która wcześniej była m.in. dyrektor generalną w Ministerstwie Finansów i w Senacie RP.

Z kolei zastępcą dyrektora IŁ ds. rozwoju i promocji mianowano Mariusza Zdrodowskiego, który wcześniej m.in. odpowiadał za marketing i reklamę w Telewizji Szczecin, pracował także w Orlenie i Zakładach Chemicznych Police. Stanowisko objęte w instytucie przez Zdrodowskiego pozostawało nieobsadzone od grudnia 2019 r., gdy opuściła je Magdalena Skarżyńska.

Będą kolejne zmiany

Według doniesień medialnych w niedalekiej przyszłości może dojść do kolejnych zmian w strukturach personalnych IŁ. Do zespołu placówki mają dołączyć nowi pracownicy, a jednym z nich może być Piotr Lichota, były dyrektor TVP 3 Szczecin, który odszedł z tego stanowiska w lutym ub.r., a obecnie pracuje w NASK.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Instytucie Łączności. Monika Nowosielska i Mariusz Zdrodowski zastępcami dyrektora

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl