SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Nagrodzie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Radio ZET wprowadza w Nagrodzie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego istotne zmiany. Konkurs zyskuje swój logotyp, a uzyskanie nominacji stanie się trudniejsze. W tym roku po raz drugi zostanie wręczona statuetka w kategorii "Autor internetowy". Uroczysta gala, na której będą ogłoszeni zwycięzcy, odbędzie się 21 listopada br.

fot. materialy prasowefot. materialy prasowe

W konkursie o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego nagradzani są autorzy najlepszych materiałów dziennikarskich w danym rok łamiących stereotypy, wykraczających poza schematy i zaglądających za kulisy otaczającej nas rzeczywistości. Od tego roku członkowie Kapituły będą mogli zgłaszać publikacje, które ukazały się w okresie od października poprzedzającego przyznanie nagrody do września bieżącego roku (dotychczas: od września roku poprzedzającego przyznanie nagrody do sierpnia bieżącego roku).

Zmieni się sposób głosowania i przyznawania nominacji. Od teraz w każdej edycji uzyska ją ośmiu dziennikarzy, których materiały zdobędą najwięcej punktów podczas głosowania. Oprócz braku możliwości zgłaszania autorów z własnych grup medialnych, od tego roku członkowie Kapituły nie będą mogli również głosować na publikacje z własnych redakcji.

Motyw przewodni Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2023 brzmi „Media w polityce. Polityka w mediach”, a kontekstem dla jego rozwinięcia będzie tegoroczna kampania wyborcza w Polsce. Podobnie jak w poprzedniej edycji będzie on wykorzystany podczas gali, a także w przygotowywanych podcastach, w których o swoich doświadczeniach opowiedzą dziennikarze, publicyści i komentatorzy polityczni.

Plebiscyt drugi raz z nagrodą dla “Autora internetowego”

Niezależnie od nagrody głównej, po raz drugi zostaną uhonorowani twórcy internetowi w kategorii "Autor internetowy". Zostaną nagrodzeni ci, którzy w danym roku wyróżniali się rzetelnością, wiarygodnością, syntetycznym podejściem do poruszanych tematów oraz mieli istotny wkład w kształtowanie poglądów i postaw obywatelskich. Celem konkursu jest nagradzanie twórców internetowych, którzy działają poza głównym nurtem mediów. Kandydatów do nagrody może zgłosić każdy, wystarczy do 8 października wypełnić formularz dostępny na stronie www.nagrodawoyciechowskiego.pl.

W tym roku dla Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego zaprojektowano logotyp, który będzie towarzyszyć konkursowi w całym procesie komunikacji. Przygotowano również nową odsłonę strony www.nagrodawoyciechowskiego.pl, która oprócz zmienionego layoutu zyskała m.in. zakładkę z multimediami tworzonymi w ramach projektu oraz bieżące informacje, w tym comiesięczne raporty "O tym się mówi", przygotowywane od tego roku przez Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów.

Tegorocznym partnerem prawnym Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, dbającym o prawidłowy przebieg konkursu, została kancelaria prawnicza, DZP. Uroczyste ogłoszenie wyników obu kategorii nastąpi podczas gali, która odbędzie się 21 listopada w Nowym Teatrze w Warszawie.

Czytaj także: Grupa Eurozet bez szefa stacji muzycznych. Odchodzi Piotr Jaroszewski

Wśród dotychczasowych laureatów Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego znaleźli się m.in. Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Ewa Ewart, Andrzej Poczobut, Mariusz Szczygieł czy Bianka Mikołajewska.  

Według badania Radio Track w okresie od czerwca do sierpnia br. Radio ZET miało 14,4 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 12,7 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Nagrodzie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Romek
No i nareszcie ktoś się wziął za ożywienie tego nudnego konkursu, bo rok do roku kazda gala wygladała tak samo, a statuetki trafialy do wyborczej albo tvn.
odpowiedź
User
ten
i dalej tak będzie wyglądać, No prawie. Teraz Fundacja Batorego będzie trzymać karty. Z racji Georga S.
odpowiedź