SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w radzie nadzorczej Onet.pl

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki Grupa Onet.pl SA wymieniło czterech członków rady nadzorczej Grupy Onet.pl.

W dniu 16 sierpnia 2006 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Onet.pl odwołało: Jana Bohdana Wejcherta, Romano Fanconi, Renatę Kacprzak oraz Bogusława Kułakowskiego z pełnienia funkcji członków Rady Nadzorczej Spółki.

Tego samego dnia powołało do pełnienia funkcji członków Rady Nadzorczej Spółki: Karen Burgess, Piotra Waltera, Olgierda Dobrzyńskiego i Tomasza Berezowskiego.

Karen Burgess (ur. 1966) ukończyła Uniwersytet w Pretorii. Posiada uprawnienia biegłego rewidenta. Karen Burgess pełni funkcję Wiceprezesa ds. Finansowych TVN S.A. od listopada 2001 r. Poprzednio była Partnerem w firmie audytorskiej PricewaterhouseCoopers, gdzie pracowała przez 13 lat.

Piotr Walter (ur. 1967) ukończył Columbia College w Chicago oraz International Institute for Management Development w Lozannie. Piotr Walter jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym TVN S.A. od lipca 2001 r. W latach 1999-2001, Piotr Walter pełnił w tej spółce funkcję Dyrektora ds. Marketingu. W latach 1991-1999 zajmował szereg stanowisk w ITI Film Studio.

Olgierd Dobrzyński (ur. 1970) ukończył Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiował kierunki o tematyce finansowej na Franklin & Marshall College i University of Southern Indiana w USA. Olgierd Dobrzyński jest od sierpnia 2006 r. członkiem Zarządu TVN S.A., odpowiedzialnym za rozwój biznesu. Jest również Wiceprezesem Zarządu TVN 24 Sp. z o.o. W latach 2001-2002 był Wiceprezesem Zarządu ITI Corporation Sp. z o.o., w tym czasie pełnił również funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Onet.pl S.A. Przez 3 lata pracował na stanowiskach kierowniczych w grupie Creditanstalt Investment Bank.

Tomasz Berezowski (ur. 1959) studiował na Politechnice Krakowskiej. Tomasz Berezowski pełni w TVN S.A. funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora ds. Technicznych, od początku 2003 r. Wcześniej prowadził własną firmę. W latach 1997-1999, Tomasz Berezowski był zatrudniony na stanowisku Wiceprezesa i Dyrektora ds. Technicznych w TV Wisła oraz Dyrektora ds. Techniki Zewnętrznej w TVN. Przedtem zajmował stanowisko Dyrektora ds. Technicznych w rozgłośni radiowej RMF FM.

Zmiana składu rady nadzorczej wiąże się z przejęciem przez TVN od ITI Media Group 100 proc. udziałów w spółce Grupa Onet Poland Holding.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w radzie nadzorczej Onet.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl