SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w TNS OBOP

Warszawskie Centrum Badań Jakościowych TNS OBOP - wielkie otwarcie

Lustra weneckie, ruchome kamery z zoomem, mikrofony, dwie sale do przeprowadzania badań FGI (wywiadów focusowych), dwie do badań IDI (indywidualne badania pogłębione) i nowe centrum Hall Testów - to wszystko znalazło się w Warszawskim Centrum Badań Jakościowych (WCBJ), które zainaugurowało swoją działalność 18 stycznia, w  nowej siedzibie TNS OBOP.

WCBJ to najnowocześniejszy w Polsce obiekt do przeprowadzania badań jakościowych na dużą skalę, a jego łączna powierzchnia obejmuje ponad 200 m kw. Mieszczące się w siedzibie TNS OBOP przy ul. Wspólnej 56 Centrum zostało wyposażone w stanowiska dla tłumaczy symultanicznych, poczekalnie dla respondentów i tzw. podglądownie - miejsca skąd można obserwować wywiady focusowe z respondentrami.

"Zanim przystąpiliśmy do projektowania Centrum oraz jego wyposażenia przeprowadziliśmy drobiazgową analizę najczęściej popełnianych błędów przy konstruowaniu tego typu pomieszczeń. Błędów, które są z pozoru błahe, a które mogą mieć istotny wpływ na wyniki badania. Jedną z najczęściej występujących wad jest na przykład przecinane się dróg respondentów oraz klientów. By nie dopuścić do ich przypadkowych spotkań zbudowaliśmy dla nich oddzielne wejścia, korytarze i sale - wyjaśnia prezes TNS OBOP, Andrzej Olszewski. - Wygląd Centrum jest rezultatem naszego doświadczenia, know-how, wielu dyskusji ze specjalistami, a także naszymi pracownikami. Nic nie znalazło się tu w sposób przypadkowy, każde pomieszczenie czy element wyposażenia mają swój cel i uzasadnienie - wszystko po to, by przeprowadzane przez nas badania odznaczały się jak najwyższą wiarygodnością - dodaje prezes Olszewski.
TNS OBOP uruchomił także większe niż dotychczas Centrum Badań Telefonicznych (CATI). Studio zostało zaprojektowane tak, aby spełniało wszystkie potrzeby klientów (łącznie z opcją bezinwazyjnej kontroli badań), a także wszelkie branżowe normy i wskazówki dotyczące funkcjonowania tego typu obiektów.

Podczas otwarcia WCBJ ogłoszone zostały wyniki pierwszego etapu badania satysfakcji "Co dalej z Warszawą…?". To dwuetapowe badanie zostało przeprowadzone za pomocą metodologii TRI*MTM. Celem projektu jest zbadanie wizerunku Warszawy i warszawiaka, satysfakcji z życia w stolicy oraz odnalezienie pomysłów na poprawę najbardziej negatywnych aspektów tego miasta. Ogłoszenie wyników drugiego etapu badania odbędzie się podczas uroczystej Gali, która będzie miała miejsce 2 lutego.
Sponsorami uroczystości są firmy Cadbury Wedel oraz Kompania Piwowarska natomiast  patronat nad projektem oraz uroczystą Galą objęły magazyn Brief, Radio PiN oraz Clear Channel Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w TNS OBOP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl