SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany we władzach TV Republika: Dobrzyński za Fica w zarządzie, w radzie nadzorczej prezes wydawcy „GPC”

Piotr Fic zrezygnował z funkcji prezesa Telewizji Republika, jego obowiązki przejmie dotychczasowy dyrektor generalny firmy Radosław Dobrzyński. Do rady nadzorczej spółki dołączył Grzegorz Tomaszewski, prezes firmy Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie”.

Piotr Fic, fot. Telewizja RepublikaArticle

Funkcję prezesa Telewizji Republika Piotr Fic pełnił od stycznia br., wcześniej przez pół roku był w firmie członkiem zarządu i prokurentem. Obecnie ma realizować dla niej projekty specjalne.

Do zarządu stacji na miejsce Fica wszedł Radosław Dobrzyński, który będzie odpowiedzialny za bieżące zarządzanie. Dotychczas zajmował w niej stanowisko dyrektora generalnego. Pozostałymi członkami zarządu są bez zmian Tomasz Terlikowski (jako redaktor naczelny nadzoruje redakcję) i Tomasz Sakiewicz (odpowiada za ład korporacyjny, jest jednocześnie redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”).

Z kolei członkiem rady nadzorczej TV Republika został Grzegorz Tomaszewski, prezes spółki Forum wydającej „Gazetę Polską Codziennie” i członek zarządu spółki Słowo Niezależne wydającej „Nowe Państwo” i serwis Niezalezna.pl.

Telewizja Republika w komunikacie podkreśla, że „zgodnie z planem następuje konsolidacja mediów Strefy Wolnego Słowa”.

W ostatnich miesiącach z Telewizji Republika odeszli Anita Gargas i Cezary Gmyz, którzy zasiadali w radzie nadzorczej stacji. Oboje przeszli do Telewizji Polskiej: Gargas prowadzi swój magazyn śledczy w TVP1, a Gmyz będzie nowym korespondentem TVP w Niemczech.

Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. udział TV Republika w rynku telewizyjnym wyniósł 0,09 proc.

Dołącz do dyskusji: Zmiany we władzach TV Republika: Dobrzyński za Fica w zarządzie, w radzie nadzorczej prezes wydawcy „GPC”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Repka
O rety! same zmiany. oby na lepsze. powodzenia!
odpowiedź
User
żyg_fryd
Takie tam mieszanie w szambie .
odpowiedź
User
NiePatriota
a już myślałem, że będzie połączenie z władzami PiS, teraz już takie oficjalne ;)
odpowiedź