SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmieniają się 4-cyfrowe numery telefoniczne z "9" z przodu

4-cyfrowe numery rozpoczynające się od cyfry 9 trzeba będzie od połowy lutego poprzedzać "1". Zmiana nie dotyczy tylko numerów zaczynających się od 98- i 99-.

Zmieniają się 4-cyfrowe numery telefoniczne z 

Wprowadzana przez Telekomunikację Polską zmiana w wybieraniu 4-cyfrowych numerów telefonicznych rozpoczynających się od cyfry 9 - z wyjątkiem tych zaczynających się od 98- i 99- - wynika z ubiegłorocznego rozporządzenia ministerstwa infrastruktury. I tak od połowy lutego te numery staną się 5-cyfrowe, ponieważ przy ich wybieraniu trzeba będzie dodawać na początku cyfrę 1. Do połowy maja połączenia realizowane będą co prawda jeszcze na 4-cyfrowe warianty tych numerów, ale towarzyszyć temu informacja o wprowadzanej zmianie. Po 15 maja osoby wybierające 4-cyfrowe numery na "9" usłyszą tylko taki komunikat, ale nie uzyskają połączenia, natomiast od września te numery zupełnie przestaną funkcjonować.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmieniają się 4-cyfrowe numery telefoniczne z "9" z przodu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl