SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znak sprzedaje firmie Dictum sześć księgarń Autorska

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sprzedaje sześć księgarń Autorska. Nabywcą jest dystrybuująca książki firma Dictum. Firmy nie podają wartości i innych szczegółów transakcji.

Księgarnia Znaku w WarszawieArticle

Sprzedaż księgarń wpisuje się w aktualną strategię Znaku, który skupia się mocniej na wydawaniu książek, a mniej na ich sprzedaży detalicznej. Firma Dictum pozyskała inwestora mającego zapewnić rozwój sieci. - Spółka posiada wiedzę, doświadczenie i narzędzia niezbędne do prowadzenia działalności księgarskiej na najwyższym poziomie - informuje dyrektor handlowy SIW Znak, Marek Frączek.

Wydawca nie pozbywa się wszystkich księgarń sieci. Pod młotek poszło sześć punktów marki „Autorska”, Znak pozostawia sobie księgarnię w warszawskich Złotych Tarasach (ze względów wizerunkowych) i nowo otwartą księgarnię przy ul. Szujskiego w Krakowie.

- W ciągu pięciu lat od otwarcia pierwszej księgarni stworzyliśmy oryginalny koncept, wokół którego zgromadziliśmy spore grono stałych klientów. Wyjątkowy zespół Autorskich od początku stawiał na indywidualne podejście do klienta oraz atmosferę, zachęcającą nie tylko do zakupów, ale również do głębszego wejścia w świat książek. Naszą wizję księgarni doceniło też profesjonalne środowisko, przyznając Autorskiej nagrodę dla Nowego Konceptu Roku i nagrodę specjalną za Jakość Obsługi Klienta - komentuje Marek Frączek.

Umowa ze spółką Dictum o przejęcie sieci księgarni będzie wdrażana od stycznia 2020 roku. Proces przekazywania kolejnych punktów ma trwać do końca pierwszego kwartału 2020 roku.

Kwota transakcji i jej pozostałe szczegóły są objęte tajemnicą handlową.

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak powstał w 1959 roku w Krakowie. Wśród autorów wydawnictwa znajdują się m.in. Wiesław Myśliwski, Marek Krajewski, reporter Wojciech Jagielski czy redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” ks. Adam Boniecki. Na czele Znaku stoi prezes Henryk Woźniakowski.

W ub.r. firma zanotowała 99,4 mln zł przychodów i 4,23 mln zł zysku netto, wobec 98,9 mln zł wpływów i 5,24 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znak sprzedaje firmie Dictum sześć księgarń Autorska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl