SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znakomite wyniki Onet.pl

Onet.pl wypracował zysk netto w wysokości dwóch milionów złotych

Po raz pierwszy w swojej historii, za pierwsze półrocze 2004 roku, największy i najpopularniejszy polski portal internetowy Onet.pl wypracował zysk netto.

W pierwszym półroczu 2004 r. portal Onet.pl wykazał ponad 2 miliony złotych zysku netto przy EBITDA na poziomie 8,5 miliona złotych. Jednocześnie Onet.pl w pierwszym półroczu generował stabilne nadwyżki środków pieniężnych wystarczające na finansowanie inwestycji oraz obsługę zadłużenia wobec jednostki dominującej (Grupa Onet.pl SA).

W porównaniu do pierwszego półrocza zeszłego roku przychody portalu wzrosły o 59 procent.

Porównanie pierwszego półrocza 2004 z analogicznym okresem roku ubiegłego wskazuje, że główne źródło przychodów, czyli sprzedaż usług marketingowych, zwiększyła się o 51 procent. Natomiast niemal dwukrotnie, tj. o 98 procent, wzrosły przychody z tytułu sprzedaży płatnych produktów portalu, skierowane do końcowego użytkownika.

"W pierwszej połowie 2004 roku, dzięki dynamicznie rosnącym przychodom oraz relatywnie niskiej bazie kosztów portalu, Onet.pl wkroczył na drogę osiągania stabilnych nadwyżek środków finansowych oraz wypracowywania zysku netto. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że druga połowa roku kalendarzowego, zarówno pod względem przychodów, jak i wypracowanych marż, jest znacznie lepsza od pierwszych sześciu miesięcy" - powiedział Robert Bednarski, dyrektor finansowy i Członek Zarządu Onet.pl SA.

Szybko wzrasta znaczenie Internetu jako medium reklamowego. Onet.pl od blisko czterech lat jest nieprzerwanie niekwestionowanym liderem na rynku reklamy internetowej, z udziałem w rynku szacowanym na ponad 40 procent. W pierwszym półroczu 2004 roku, w porównaniu z pierwszym półroczem 2003 roku, liczba reklamodawców wzrosła o ponad 45 procent.

Zestawienie wskaźników popularności jednoznacznie wskazuje na Onet.pl jako na lidera branży internetowej w Polsce.

1,9 miliarda odsłon miesięcznie, wynik osiągnięty w końcu pierwszego półrocza 2004 roku, stawia Onet.pl wśród najczęściej odwiedzanych portali w Europie. Ponad 5,5 miliona osób w Polsce deklaruje, że korzysta co najmniej raz w miesiącu z portalu Onet.pl. Stanowi to 75 procent wszystkich polskich Internautów (Net Track, SMG/KRC, II kwartał 2004). Warto podkreślić, że spośród osób, które choć raz odwiedziły portal, aż 41 procent pozostało jego lojalnymi użytkownikami, czyli takimi, które deklarują korzystanie najczęściej z Onet.pl (Net Track, SMG/KRC, II kwartał 2004).

Niemal każdy polski Internauta zna Onet.pl. Jest to najbardziej znana i rozpoznawana marka polskiego Internetu - znajomość wspomagana marki Onet.pl wynosi powyżej 97 procent, natomiast znajomość spontaniczna 77 procent (Interbus, TNS OBOP, kwiecień-czerwiec 2004).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znakomite wyniki Onet.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl