SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Znamy laureatów 11. Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

18 września 2018 roku podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Była to już jedenasta edycja.

Article

Laureaci 11. edycji Nagród PISF (za rok 2017)

Kino
•    Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu
Wydarzenie filmowe
•    Kinobus/Lubelszczyzna 2017
Promocja polskiego filmu za granicą
•    Loving Vincent za promocję filmu „Twój Vincent”
Krytyka filmowa
•    Łukasz Adamski
Książka o tematyce filmowej
•    Barbara Hollender, „Od Munka do Maślony”
•    Łukasz Maciejewski, „Aktorki. Odkrycia”
Edukacja filmowa
•    Warsztaty Operatorskie PSC i „FilmPRO”
Dystrybucja polskiego filmu
•    Best Film za krajową dystrybucję filmu „Młynarski. Piosenka finałowa”
Dyskusyjny Klub Filmowy
•    Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG”
Plakat filmowy
•    „Twój Vincent” Dorota Kobiela

- Gratuluję wszystkim laureatom i nominowanym, wybór był niezwykle trudny. Sama selekcja nominowanych spośród tylu zgłoszeń była już dużym wyzwaniem. Wybór laureatów był jeszcze trudniejszy, w jednej kategorii nawet zaskakujący - powiedział podczas gali dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski. „Otrzymaliśmy 290 zgłoszeń, wszystkie nominowane osoby łączy jedno słowo: pasja. Bez tych osób polska kinematografia byłaby duża uboższa”.

Podobnie jak w ubiegłych latach autorem wręczonych statuetek jest krakowski artysta rzeźbiarz Xawery Deskur Wolski.

Nagrody PISF
Nagrody PISF są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. To jedyne polskie nagrody, wręczane w kilkunastu kategoriach, za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina oraz za ułatwienie dostępu do polskiej twórczości filmowej. Nagrody PISF są przyznawane od 2008 roku. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą i inne podmioty działające w sektorze kultury.

43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbywa się w dniach 17-22 września 2018 roku. Portal Wirtualnemedia.pl jest partnerem festiwalu.

Dołącz do dyskusji: Znamy laureatów 11. Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl