SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Znika Rodzina na Swoim

Gwałtownie spadła liczba kredytów z dopłatami do odsetek. W październiku banki udzieliły ich o dwa tysiące mniej niż we wrześniu. To drugi po lutym najsłabszy miesiąc RnS w tym roku.

Znika Rodzina na Swoim

Po tym jak we wrześniu banki udzieliły 5757 kredytów w ramach RnS o łącznej wartości 1,19 mld zł, w październiku widać już tąpnięcie. Wrześniowy sukces w dużej mierze był efektem realizacji wniosków złożonych przed wprowadzeniem niekorzystnych zmian w programie 31 sierpnia br., prawdopodobnie część tych kredytów wypłacona została również w październiku. W październiku  kredyt z dopłatami otrzymały 3753 osoby. Gdy spojrzy się na ich wartość – 726 mln zł – widać już, że w statystykach znalazły się zarówno te wnioskowane jeszcze w ramach wysokich limitów cen metra kwadratowego mieszkania, jak i już po zmianie w ostatniego dnia sierpnia, gdy limity zostały obniżone dla rynku wtórnego o prawie 43 proc. i o blisko 29 proc. dla rynku pierwotnego. Średnia wartość kredytu z dopłatami do odsetek za październik należy do najniższych w tym roku i wynosi 193,4 tys. zł. Dla porównania we wrześniu było to 207 tys. zł.

Ustawodawca, ograniczając dostęp do kredytów z dopłatami, z pewnością może już mówić o pewnym sukcesie. Na powtórkę sprzedaży kredytów z programu Rodzina na Swoim z ostatniego kwartału 2010 roku w tym roku już się nie zanosi. W trzy ostatnie miesiące zeszłego roku klienci otrzymali  14 324 takie kredyty (średnio blisko 4,8 tys. miesięcznie). Zainteresowani kredytami z dopłatami do odsetek mają czas na złożenie wniosku do końca 2012 roku.

Halina Kochalska, Open Finance

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znika Rodzina na Swoim

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl