SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zortrax M300 - nowa drukarka 3D (wideo)

Podczas targów Additive Manufacturing Europe 2016 olsztyńska firma Zortrax zaprezentowała swoją nową drukarkę 3D - model Zortrax M300.

Article

Zortrax M300 bazuje na konstrukcji modelu M200, ale oferuje większy obszar roboczy i nowe możliwości prototypowania. W przypadku Zortrax M200 duże modele trzeba było dzielić na części i drukować osobno, a następnie łączyć w całość – obszar roboczy tego modelu wynosi bowiem 200 x 200 x 180 mm, podczas gdy .nowego urządzenia - 300 x 300 x 300 mm, co umożliwia np. wydrukowanie w jednym kawałku kasku motocyklowego.

Nowe szpule z materiałami do druku są większe niż w przypadku materiałów dla M200 oraz oferują podgląd zużycia materiału do druku, co umożliwia łatwiejsze planowanie kolejnych wydruków. Model M300 jest dostarczany w zestawie z osłonami komory drukującej. Takie zabezpieczenie chroni wydruk przed czynnikami zewnętrznymi, a także pomaga utrzymać stałą temperaturę wewnątrz urządzenia, co zapobiega odkształceniom.

Urządzenie drukuje w technologii LPD (layer plastic deposition), polegającej na nakładaniu warstwa po warstwie rozpuszczonego w wysokiej temperaturze materiału do druku. Zortrax M300 pracuje w rozdzielczości od 90 do 300 mikronów z pojedynczego ekstrudera. Wymiary zewnętrzne urządzenia wynoszą 490 x 490 x 560 mm. Łączność z drukarką 3D odbywa się za pomocą karty SD.

Dla Zortrax M300 dostępne będą cztery rodzaje materiałów do druku: Z-Ultrat (wszechstronny materiał pozwalający na przygotowywanie prototypów, o cechach podobnych jak modele z wtryskarek przemysłowych), Z-Hips (materiał powstały z myślą o druku dużych modeli o regularnej strukturze; matowe wykończenie),  Z-Glass (częściowo przepuszczający światło materiał powstały z myślą o prototypach, które docelowo produkowane będą z przezroczystego plastiku lub szkła) oraz Z-Petg (materiał odporny na działanie soli, kwasów i zasad pozwala na drukowanie prototypów mechanizmów ruchomych narażonych na kontakt z chemikaliami' odznacza się również dużą, fizyczną odpornością).

Zortrax M300 klienci będą otrzymywać w zestawie pozwalającym na natychmiastowe rozpoczęcie pracy z drukarką po wyjęciu jej z pudełka. Urządzenie sprzedawane będzie wraz ze szpulą materiału Z-Ultrat oraz kluczem do oprogramowania Z-Suite. Ponadto w pudełku znajdzie się zestaw startowy zawierający akcesoria potrzebne do manualnego wykończenia wydrukowanych modeli (np. usunięcia materiału podporowego) oraz m.in. okulary i rękawice ochronne. Ponadto drukarka 3D Zortrax M300 dostarczana będzie wraz z osłonami komory drukowania.

Drukarka Zortrax M300 wkrótce zostanie wprowadzona do sprzedaży na ponad 50 rynkach świata. Cena urządzenia nie jest na razie znana.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zortrax M300 - nowa drukarka 3D (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl