SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zostań fotografem National Geographic

Rusza druga edycja Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Łączna wartość nagród to ponad 100 000 zł.

Setka worków ze zdjęciami, kilka tysięcy zgłoszeń i 50 tysięcy nadesłanych zdjęć – oto plon ubiegłorocznego Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Od dzisiaj rusza jego druga edycja. Czy w tym roku będzie podobnie? Dowiemy się w październiku.

– Zainteresowanie pierwszą edycją konkursu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Marcin Jamkowski, redaktor naczelny National Geographic Polska. – Mam nadzieję, że także w tym roku entuzjaści fotografii nie zawiodą, a dzięki dużej liczbie nadesłanych prac uda się ustanowić nowy rekord – dodaje.

Podobnie jak w roku ubiegłym szansę na podium i publikację swoich zdjęć na łamach słynnego na całym świecie miesięcznika ma każdy, nawet osoba fotografująca od niedawna. Wystarczy, że weźmie udział w drugiej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic. Każdy uczestnik, amator bądź profesjonalista, może przesłać do 5 zdjęć w każdej z kategorii tematycznych: Ludzie, Przygoda, Kultura, Natura, Zwierzęta. – Nie definiowaliśmy tych kategorii dokładniej, bo nie chcemy ograniczać wyobraźni uczestników – mówi Marcin Jamkowski. Konkurs skierowany jest zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów – obie grupy uczestników będą oceniane osobno. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2006 roku.

Jakość i oryginalność nadesłanych fotografii oceniać będzie profesjonalne jury w składzie:
-       Tomasz Tomaszewski – fotograf
-       Witold Krassowski – fotograf
-       Krzysztof Krauze – reżyser i scenarzysta filmowy
-       Ireneusz Graff – fotograf, Prezes Związku Polskich Fotografów Przyrody
-       Marcin Jamkowski – redaktor naczelny National Geographic Polska
-       Agnieszka Franus – z-ca redaktora naczelnego National Geographic Polska
-       Marcin Olesiński – przedstawiciel BP Polska, sponsora konkursu
-       Krzysztof Krzyczyński – przedstawiciel BP Polska, sponsora konkursu

Spośród nadesłanych prac jury wybierze finalistów, przyznając Grand Prix konkursu oraz pierwsze miejsca i po dwa wyróżnienia w każdej z kategorii tematycznych dla każdej z grup uczestników (profesjonaliści i amatorzy). Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone na uroczystej gali, która odbędzie się na początku października, a nagrodzone prace trafią na łamy magazynu National Geographic Polska. Na laureatów czekają też atrakcyjne nagrody: profesjonalny sprzęt fotograficzny, bilety lotnicze i drukarki. Łączna wartość nagród to ponad 100 000 zł.

Głównym sponsorem tegorocznej edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic jest BP Polska. – Pięć kategorii, które stanowić mają inspirację dla uczestników konkursu, to kategorie, w których BP jest bardzo aktywne – mówi Jerzy Brniak, Prezes BP Polska. – Nasi kierowcy wyruszają codziennie w swoje małe i wielkie podróże. Najnowszy katalog BP partnerclub poświęcony jest przygodzie. W wielu miejscach na świecie BP wspiera projekty ratowania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt prowadząc program „BP Conservation”. BP wspiera kulturę, udzielając pomocy finansowej przy realizacji inicjatyw muzycznych, teatralnych
i fotograficznych. A zawsze i wszędzie ludzie są dla nas najważniejszą wartością – dodaje Jerzy Brniak.

Dołącz do dyskusji: Zostań fotografem National Geographic

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl