SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” - MON zachęca do służby zawodowej w wojsku (wideo)

Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczęło kampanię pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Akcja ma pokazywać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca.

Article

Kampania będzie realizowana w formule tzw. tygodni rekrutacyjnych. Co miesiąc, w wyznaczonym tygodniu, w teren wyruszą mobilne zespoły rekrutacyjne, złożone z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych.

Zespoły będą odwiedzać takie miejsca, jak centra handlowe, ośrodki sportu, rynki miejskie czy centra rozrywki. Nawiązując bezpośrednie kontakty, z klientami i przechodniami, żołnierze będą rozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce czy znajdującej się w okolicy szkole wojskowej. Opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Poinformują też, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki.

 

Akcja została uroczyście zainaugurowana w weekend. - Dlaczego warto przystąpić do Wojska Polskiego? Ze względu na poczucie służby Ojczyźnie, ze względu na prestiż munduru, ze względu na możliwość zdobycia ciekawych doświadczeń, spotkania ludzi z pasją, którzy są w otoczeniu środowiska międzynarodowego, ponieważ Wojsko Polskie jest bardzo aktywne w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. To możliwość doskonalenia własnych umiejętności, możliwość kształcenia - stwierdził minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Celem akcji pod hasłem „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych - szeregowych, podoficerów i oficerów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” - MON zachęca do służby zawodowej w wojsku (wideo)

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
OLa
Ta kampania jest zła . To coś w stylu . Jesteś gupi możesz zostać terytorialsem .
Jak ty by będziesz odmrażal 4 litery po nocy biegając po Lesie to pan dyrektor będzie organizowal sobie z kolejną laską kokaina party w Sheratonie .
Ciebie zabiją albo okalecza a Pan dyrektor będzie kręcił lody z Twoim wrogiem .
No niestety ja nie będe umierał za taką sytuację .
odpowiedź
User
Dominik
Ja nie bede umierał za patologie z pod blogu .
odpowiedź
User
Art medic
Wojsko jest Pase trzeba mieć bardzo sczochrany beret by w XXI wieku iść do Wojska .
odpowiedź