SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ZPR szykuje kanał Fokus. „Konkurencja dla Discovery”

Grupa ZPR chce uruchomić na pierwszym multipleksie naziemnym kanał edukacyjno-poznawczy Fokus. - Chcemy być konkurencją dla Discovery Channel, ale my będziemy nadawać FTA - mówi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej ZPR.

W ofercie kanału znaleźć mają się pozycje dokumentalne, programy edukacyjne, podróżnicze czy poradnikowe. - Od 30 do 40 proc. będzie naszej własnej produkcji, a resztę stanowić będą zakupy - opowiada nam Benbenek.

Nadawca chce wykorzystać kontent wideo, który produkuje dla internetu. Zależny od ZPR Murator uruchomił już m.in. telewizje internetowe Murator TV oraz Żagle TV, oparte o współpracę z magazynami drukowanymi. Wydaje także kilka tytułów wnętrzarskich i budowlanych, magazyny „Żagle”, „Podróże”, „Zdrowie” czy specjalistyczny tytuł „Architektura-murator”.

- „Żagle” mają dostęp np. do relacji ze światowych regat, możemy te materiały pokazać wraz z komentarzem naczelnego Waldemara Heflicha i dodatkowymi wywiadami - opowiada nam Benbenek - Nawiązaliśmy też współpracę z Centrum Nauki Kopernik - dodaje.

Kontent zagraniczny Fokus chce pozyskiwać m.in. od BBC, FOX-a, Chello, a także od Telewizji Polskiej - Prowadzimy z tymi dystrybutorami rozmowy, są one na różnych poziomach zaawansowania, z niektórymi podpisaliśmy już listy intencyjne - mówi nam szef rady nadzorczej ZPR.

Fokus został zgłoszony do konkursu na nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej przez spółkę TV Spektrum, w 100 proc. należącą do ZPR. O miejsce dla kanału edukacyjno-poznawczego w konkursie powalczą też Platforma Mediowa Point Group z razem z firmą Astro, 4fun Media (więcej na ten temat), TVS (dowiedz się więcej; ), Discovery Networks (kanał DMAX, więcej na ten temat) oraz spółka Apella (poznaj szczegóły).

Grupa ZPR ma już dwa kanały na MUX-1. To muzyczne stacje Polo TV i Eska TV. Fokus byłby  trzecim kanałem w całym holdingu. - To naturalny proces rozrostu firmy w kierunku treści telewizyjnych - podkreśla Benbenek.

Konkurs na ostatnie cztery miejsca na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej KRRiT ogłosiła pod koniec grudnia 2012 roku. Przyjmowanie wniosków w konkursie zakończyło się w poniedziałek 25 lutego br. Dotąd do KRRiT wpłynęło w sumie 12 zgłoszeń. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty za kilka miesięcy, a nowe stacje na MUX-1 pojawią się najpóźniej do 28 kwietnia 2014 roku w miejsce kanałów TVP.

Dołącz do dyskusji: ZPR szykuje kanał Fokus. „Konkurencja dla Discovery”

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m
a co to jest ZPR? hmm jakiś Fokus konkurencją dla Discovery, śmieszne:-)
odpowiedź
User
ewa
żałosne
odpowiedź
User
a
a ja życzę powodzenia, ZPR to fajna grupa, która potrafi liczyć
odpowiedź